Çocukların yüzünü güldürmeyi amaçlayan Dr. Zeytin, bu anlamlı ziyaretiyle hastanedeki miniklere moral verdi.
A W217426 01
Farklı bir iş kolunda çalışmasına rağmen gönüllü olarak palyaçoluk yapan Dr. Zeytin, çocukları mutlu etmeyi ve hastane ortamında bile olsa onlara kısa bir an da olsa neşe katmayı sevdiğini belirtti. Dr. Zeytin, motorize olarak seyahat etmeyi ve doğayı seven biri olarak, çocuk hastaların çok naif ve kırılgan olduklarının farkında olduğunu ve onlara böyle bir anı yaşatmanın kendisi için de çok anlamlı olduğunu ifade ederek ziyaretini sonlandırdı.
A W217426 05
Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Prof. Dr. Turhan Togan, iyileşme sürecinde moralin önemine dikkat çekerek, “Dr. Zeytin daha önceki yıllarda da çocuk hastalarımıza gönüllü ziyaretler gerçekleştirerek minik hastalarımızda hoş sedalar bırakmıştı. Bugün gönüllü Palyaço Dr. Zeytin gerçekleştirdiği ziyaretle, klinik ekiplerimiz, çocuklarımız ve onların ailelerinin yüzlerinde gülümsemeye sebep oldu. Kendisine bugün için tekrar teşekkür eder, çıkacağı yeni seyahatinde her şeyin gönlünce olmasını dileriz” dedi.
A W217426 03
Ziyaret boyunca Dr. Zeytin, minik hastalarla oyunlar oynayarak ve onlara çeşitli sürprizler yaparak unutulmaz anlar yaşattı. Hastane koridorları çocukların kahkahalarıyla yankılanırken, miniklerin yüzlerinde beliren mutluluk herkese moral kaynağı oldu.

Othello Sendromu nedir? Othello Sendromu nedir?

A W217426 04

Kaynak: İHA