Eski Doğu tıbbına dayanan doğal taşların iyileştirici ve enerji dengeleyici gücü, farklı şekillerdeki Gua Sha masaj taşlarıyla cilt lekelerini gidermeye destek oluyor. Yüz masajının cilt güzelliğine etkisi tartışılmaz. Son yıllarda popüler hale gelen; cilt bakımında kullandığımız kremlerin, serumların etkisini artırmak için kullanılmaya başlanan ve farklı şekillerde tasarlanan Gua Sha masaj taşlarının nasıl kullanıldığını biliyor musunuz? Sizler için araştırdık. İşte detaylar...

gua sha

Gua Sha taşı nedir?

Farklı şekillerde tasarlanan pembe kuvarslı Gua Sha masaj taşları ciltteki leke görünümünün azaltılmasına yardımcı olurken, kırışıklık oluşumunu yavaşlatmak için kullanılıyor. Ancak Gua Sha masaj aletlerinin birden fazla şekli var ve hangisini kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız, sizin için Gua Sha taşlarının hangi şeklinin ne işe yaradığını araştırdık.

gua sha2

Doğal pembe kuvars kristalinin iyileştirici gücünü taşıyan Gua Sha cilt masaj aletleri, cilt lekelerini ve kırışıklıkları azaltıyor. Eski Doğu tıbbına dayanan doğal taşların iyileştirici ve enerji dengeleyici gücü, farklı şekillerdeki Gua Sha masaj taşlarıyla cilt lekelerini gidermeye destek oluyor.

gua1

Çift başlıklı Gua Sha taşı

Çift başlığa sahip titreşimli gua sha masaj taşında büyük başlık cildin kan dolaşımını uyarmaya, kolajen üretimini teşvik etmeye; ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Küçük başlık ise göz çevresindeki şişlikleri ve göz altı morluklarını gidermeye yardımcı olarak, canlılık ve aydınlık sağlıyor. Pembe kuvarsın iyileştirici gücünden yararlanmak için 2 başlığı da pembe kuvars kristalinden tasarlanan bu masaj aleti, titreşimi açık ya da kapalı kullanılabiliyor.

guaa2

Kalp şeklinde Gua Sah taşı

Doğal pembe kuvars kristalinden yapılan kalp şeklindeki taş; kalp çakrasını dengeliyor. Pembe kuvarsın enerjisi; şefkate, hassasiyete, bağışlayıcılığa ve kendini sevmeye teşvik ediyor. Gua Sha taşı, kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı oluyor. Çizgileri açan, cildi sıkılaştıran Gua Sha taşı, yüzdeki kan dolaşımını %400 oranında arttırıyor.

gua3

Kare Gua Sha taşı

Pembe kuvarsın iyileştirici ve enerji dengeleyici özelliğiyle kare formundaki Gua Sha taşı, cildi sıkılaştırıyor ve yüzdeki kan dolaşımını hızlandırıyor. Göz çevresindeki sarkma, koyu halka, torba ve çizgileri hafifletiyor. Yukarıya doğru her gün yapılan birkaç dakikalık yüz masajı, ciltte kısa sürede büyük değişimler yaratıyor.

gua4

Kaşık şeklinde Gua Sha taşı

Kaşık Şekilli Gua Sha Taşı, cildi iyileştirmeye, gençleştirmeye ve güzelleştirmeye yarıyor. Doğal pembe kuvars taşından kaşık formunda geliştirilen bu masaj aleti, kırışıklık görünümü azaltıyor ve cildi sıkılaştırıyor, kaşık formu sayesinde akapunktur noktalarında da uygulanabiliyor. Cildin kıvrım ve hatlarına hafif baskı ile uygulanan Gua Sha taşı, kan dolaşımını ve lenfatik drenajı artırmaya yardımcı oluyor.

gua shaaa

Gua Sha taşı nasıl kullanılır

Yüz masaj taşını kullanırken, yüzünüzde oluşan ufak kırışıklıkları açın ve kaslarınıza masaj yapın. Bunları yaparken yüzünüzde hafif bir baskı uygulamayı unutmayın. Aşağıdaki sırayla yüz masajını uygulayabilirsiniz. Unutmayın, her bir hareketi en az 3 kere yapmanız önemli.

  • Gua Sha ile masaj yapmaya boyundan başlayabilirsiniz. Taşı yan tutarak yukarıdan aşağıya doğru boynunuzda nazikçe gezdirin.
  • Gua Sha’yı düz tutarak çenenizin altından kulak memenize doğru çekin. Tersi yönde geri kaydırırken diğer elinizle çenenizin altındaki deriyi gerdirin.
  • Çene hattından kulak memenize doğru taşı hareket ettirin ve yanağınıza aşağıdan yukarıya doğru masaj yapın.
  • Taşı elmacık kemiği altından saç çizginize doğru çekin.
  • Göz altlarındaki deri, yüzünüzdeki en hassas bölge. O yüzden göz altlarınıza masaj yaparken ekstra nazik davranın. Göz altı masajını içten dışa uygulayabilirsiniz.
  • Kaşınızın üzerinden saç çizginize doğru taşı hareket ettirin. Bunu yaparken bir elinizde gözünüzü kapatabilirsiniz. Son olarak kaşınızın ortasından yukarıya doğru masaj yapın.

Haber Merkezi

Gök: Kadınlar tercihlerinde özgür bırakılmalı Gök: Kadınlar tercihlerinde özgür bırakılmalı