Gündemde yer alan isimlerden biri olan Fatih Furkan Yazıcıoğlu hakkında detaylar merak ediliyor. Vatandaşlar adıyla sıklıkla karşılaştığı isim olan Fatih Furkan Yazıcıoğlu'nun hayatını araştırıyor. Peki, Fatih Furkan Yazıcıoğlu kimdir? Fatih Furkan Yazıcıoğlu kaç yaşında, nereli? Fatih Furkan Yazıcıoğlu hayatı ve biyografisi! Detaylar haberimizde.

FATİH FURKAN YAZICIOĞLU KİMDİR?
Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu olan Fatih Furkan Yazıcıoğlu 2017 yılında evlendi. Yazıcıoğlu'nun düğününe Muhsin Yazıcıoğlu'nun abisi Yusuf Yazıcıoğlu, eşi Gülefer Yazıcıoğlu, kızı Firuze Yazıcıoğlu, Büyük Birlik Partisi Genel (BBP) Başkanı Mustafa Destici, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP Kahramanmaraş eski Milletvekili Nevzat Pakdil, BBP'nin üst düzey yetkilileri, İl, ilçe başkanları, Muhsin Yazıcıoğlu'nun sevenleri ve birçok davetli katıldı. Yazıcıoğlu, oğluna babası Muhsin Yazıcıoğlu'nun adını verdi.

Mustafa İslamoğlu kimdir? Mustafa İslamoğlu kaç yaşında, nereli?Mustafa İslamoğlu evli mi? İsmailoğlu'nun kaç çocuğu var Mustafa İslamoğlu kimdir? Mustafa İslamoğlu kaç yaşında, nereli?Mustafa İslamoğlu evli mi? İsmailoğlu'nun kaç çocuğu var

FATİH FURKAN YAZICIOĞLU MİLLETVEKİLİ ADAYI MI OLUYOR?

Yazıcıoğlu, yaptığı yazılı açıklama ile iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti. Yazıcıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 14 Mayıs'taki seçimlerde milletvekili adayı olacağına ilişkin kamuoyunda yer alan haberleri anımsatarak "Milletvekili olmam konusunun kamuoyunda sıkça gündeme gelmesini, Türk milletinin babam şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun şahsı manevisine verdiği değerin bir neticesi olarak görüyor ve bunu çok kıymetli buluyorum." ifadesini kullandı.

"BENİM TEK GÜNDEMİN HAK VE ADALETTİR"

Kendisinin tek bir gündeminin olduğunu vurgulayan Yazıcıoğlu, "Benim 14 yıldır olduğu gibi bugün de tek bir gündemim var o da hak ve adalettir. 14 yıldır sonuçlanmasını beklediğimiz, mücadelesini verdiğimiz şehit Muhsin Yazıcıoğlu suikastı ile ilgili neredeyse hiçbir netice alınamamışken şahsımın başka konularla ilgilenmesi söz konusu değildir." görüşünü paylaştı.

"ADAYLIK DÜŞÜNCEM YOK"

Şimdiye kadar resmi ve siyasi makamlar ile yaptığı tüm görüşmelerdeki tek konunun babasına yönelik suikastın aydınlatılması olduğunu işaret eden Yazıcıoğlu şunları kaydetti: "Milletimizin babamın aziz hatırasına gösterdiği teveccühü heba etmeden, bu istikamet doğrultusunda önümüzdeki seçimlere ilişkin herhangi bir siyasi partiden milletvekilliği adaylık düşüncem olmadığını ve hakkımda çıkan adaylık haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirtir; önümüzdeki seçimlerin memleketimiz ve büyük Türk milletine hayırlar getirmesini dilerim."

MUHSİN YAZICIOĞLU KİMDİR?
Muhsin Yazıcıoğlu (31 Aralık 1954; Elmalı, Şarkışla – 25 Mart 2009; Göksun), Türk siyasetçi, veteriner hekim ve ülkücü lider. Eski Ülkü Ocakları genel başkanı; 19, 20, ve 23. dönem TBMM Sivas milletvekili ve Büyük Birlik Partisinin kurucusu ve ilk genel başkanıdır. 25 Mart 2009 tarihinde helikopter kazasında Kahramanmaraş'ta şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti.

Haber Merkezi