Ekvador'da Fito lakaplı Kartel Adolfo Macias Salazar kimdir? Adolfo Macias Salazar hangi suçları işlemiştir? Adolfo Macias Salazar idam cezası aldı mı? İşte tüm merak edilenler.

Ekvador'da, "Fito" lakaplı çete elebaşı Adolfo Macias Salazar'ın hapishaneden kaçışı, ülkede büyük çaplı şiddet olaylarına neden oldu. Devlet Başkanı Daniel Noboa tarafından imzalanan olağanüstü hal (OHAL) kararnamesi ile birlikte ülkede gece sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Ekvador'da çete elebaşının kaçtı, Kartel ölüm saçtı https://t.co/gwA0Q5gUVx

#SONDAKİKA#borsa #halkaarz #deprem Ali Yerlikaya, Resmi Gazete'de #Survivor2024AllStar,
Meteorolojik Uyarı, Neslim Güngen, OHAL, #Epstein #BurcuÖzberk, Turabi, Fito, Adolfo Macias Salazar pic.twitter.com/0ft7dz3FmW

— Güçlü Anadolu Gazetesi (@Gucluanadolugzt) January 10, 2024

Devlet Başkanlığı İletişim Genel Sekreteri Roberto Izuriete, hapishaneden kaçan Macias Salazar ve diğer mahkumların son derece tehlikeli olduklarını belirterek, 3 bin güvenlik görevlisinin katılımıyla geniş çaplı bir operasyon başlatıldığını açıkladı. İzuriete, OHAL sürecinde 23.00 ile 05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu.

Kirli Sepeti Bülent kimdir? Onur Bay kimdir? Onur Bay kaç yaşında, nereli? Kirli Sepeti Bülent kimdir? Onur Bay kimdir? Onur Bay kaç yaşında, nereli?

Ekvator Kartel (3)

Ülkenin çeşitli bölgelerinde patlamaların yaşandığı bildirilirken, sosyal medyada paylaşılan görüntülerde "Fito" çetesinin bir televizyon kanalını basarak gazetecileri rehin aldığı ve sunucunun ceketinin cebine patlayıcı madde yerleştirdiği görüldü.

Ekvator Kartel (4)

Kartel üyelerinin devlete karşı isyan çıkarttığı ve birçok devlet kurumunu bastığı haberleri de alındı. İsyancılar, yakaladıkları güvenlik güçlerini infaz ederek şiddet olaylarını tırmandırdı. Özellikle bir polisin infaz edildiği görüntüler sosyal medyada paylaşılırken, çatışmaların devam ettiği belirtildi.

Ekvator Kartel (1)

Ülkede OHAL ilan edilmesine rağmen suç örgütlerinin çok sayıda polisi kaçırdığı bilgisi, güvenlik endişelerini arttırdı. Ekvador'da yaşanan bu olaylar, ülkede kamu düzeninin ciddi şekilde tehlikeye girdiği bir dönemi işaret ediyor.

Ekvator Kartel (5)Ekvator Kartel (1)-1

Kaynak: Haber Merkezi