AK Parti 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. Kahramanmaraş'tan aday olan Fırat Görgel'in hayatı yurttaşlar tarafından merak ediliyor. Arama motorlarında, ''Fırat Görgel kimdir? Fırat Görgel kaç yaşında, nereli? Fırat Görgel ne mezunu? Fırat Görgel'in eşi kimdir? Fırat Görgel'in babası kimdir? Fırat Görgel hangi görevlerde bulundu'' sorularını aratıyor. Peki, Fırat Görgel kimdir? Fırat Görgel kaç yaşında, nereli? Fırat Görgel ne mezunu? Fırat Görgel'in eşi kimdir? Fırat Görgel'in babası kimdir? Fırat Görgel hangi görevlerde bulundu? İşte tüm merak edilenler...

Fırat Görgel Kaç Yaşında

FIRAT GÖRGEL KİMDİR?

Fırat Görgel, 5 Haziran 1982 tarihinde Kahramanmaraş'ta dünyaya geldi. Babası emekli öğretmen, annesi ise ev hanımıdır. İlk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş'ta tamamlayan Fırat Görgel, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanarak eğitimine devam etmiştir.

Fırat Görgel

Halil Konakçı kimdir? Halil Konakçı kimdir?

2004 yılında bu fakülteden mezun olan Görgel, üniversite yıllarında çeşitli öğrenci kulüplerinde yöneticilik ve başkanlık görevlerini üstlenmiştir. Mezuniyetinin ardından, 2005 yılı Aralık ayında Kahramanmaraş Barosu'nda stajına başlamış ve aynı yılın Aralık ayında stajını tamamlamıştır. 2006 yılı itibariyle Kahramanmaraş'ta serbest avukatlık yapmaya başlamıştır.

Fırat Görgel Nereli

FIRAT GÖRGEL'İN EŞİ KİMDİR?

Fırat Görgel evli ve 2 kız babasıdır.

Fırat Görgel Ne Mezunu

FIRAT GÖRGEL HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

2004 yılında AK Parti üyesi olarak siyasi arenaya adım atan Görgel, 2006 yılından itibaren AK Parti Kahramanmaraş İl Gençlik Kolları'nda çeşitli görevlerde bulunmuş ve yönetim kurulu üyeliği ile yürütme kurulu üyeliği gibi önemli pozisyonlarda yer almıştır.

2010 yılında ilginç bir döneme damgasını vuran Görgel, bu yılda AK Parti Kahramanmaraş İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2014 yılına kadar bu görevi sürdüren Görgel, aynı yılın mart ayında AK Parti Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Fırat Görgel Eşi

2015 yılında AK Parti Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Başkanlığı'na getirilen Görgel, bu görevin ardından 2020 yılında Kahramanmaraş İl Başkanlığı için aday olarak belirlenmiştir.

Kaynak: Haber Merkezi