Erdemoğlu Holding'in Sasa'dan pay alması gündem oldu.  2 milyon TL'lik pay alımının ardından Erdemoğlu Holding'in sahibi merak konusu oldu. Peki, Erdemoğlu Holding kimin? Erdemoğlu Holding ne iş yapıyor? İşte tüm merak edilenler...

ERDEMOĞLU HOLDİG KİMİN?

Erdemoğlu Holding, 1970 yılında Mehmet Erdemoğlu tarafından kuruldu. Holdingin Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu'dur. 

Mehmet Erdemoğlu

ERDEMOĞLU HOLDİG NE YAPIYOR?

Erdemoğlu halı üretimi yapmakatdır. Holdingin çok sayıda markası vardır. Erdemoğlu Holdigin markaları şu şekilde:

SASA POLYESTER

SASA, polyester, elyaf, filament, polyester bazlı polimerler, ara ürünler ve özellikli ürünler konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir.

Andrew Tate nasıl zengin oldu? Andrew Tate nasıl zengin oldu?

Polyester sektöründeki üretimine 1966 yılında başlayan SASA, 2015 yılında Erdemoğlu Holding bünyesine geçmiştir.

MERİNOS 

Merinos, 1970 yılında Mehmet Erdemoğlu ve ailesi tarafından sadece iki adet kilim dokuma tezgahı ile üretim faaliyetlerine başlamıştır.

DİNARSU

1955 yılında kurulan Dinarsu, 2005 tarihinde Erdemoğlu Holding bünyesine katılmıştır.  Dinarsu markası ile duvardan duvara halı, parça halı ve iplik üretimi yapılmaktadır.

PADİŞAH

Padişah Halı, Kasım 2004’te Erdemoğlu Holding tarafından sektöre kazandırılmış bir markadır.

Padişah Halı, ileri teknoloji ile ürettiği yüksek kaliteli ürünlerini 13 bölge bayisi ve yaklaşık 4.000 perakende satış noktasıyla Türkiye'nin dört bir yanına ulaştırmaktadır.  

MEHMET ERDEMOĞLU KİMDİR?

Mehmet Erdemoğlu, 1931 yılında Malatya Besni İlçesi'nde doğdu. Erdemoğlu, çocukluk yılllarında bir dokuma ustasının yanında çalıştı. Erdemoğlu, 1970 yılında Gaziantep'te ticarete atıldı, 1983 yılında halı üretimine başladı. 1999 yılında Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından hayırseverlik ödülü aldı. Erdemoğlu, 16 Aralık 2006 yılında vefat etti. Holdingin başına oğlu İbrahim Erdemoğlu Geçti. 

Ibrahim Erdemoğlu

Kaynak: Haber Merkezi