Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 11 büyükelçi ataması Resmi Gazete'de yayınlandı. Suudi Arabitan Büyükelçiliği'ne atanan Emrullah İşler'in hayatı merak konusu oldu. Yurttaşlar arama motorlarında, '' Emrullah İşler kimdir? Emrullah İşler kaç yaşında, nereli? Emrullah İşler ne mezunu? Emrullah İşler kaç dil biliyor? Emrullah İşler'in eşi kimdir? Emrullah İşler hangi görevlerde bulundu'' sorularını ratıyor. Peki, Emrullah İşler kimdir? Emrullah İşler kaç yaşında, nereli? Emrullah İşler ne mezunu? Emrullah İşler kaç dil biliyor? Emrullah İşler'in eşi kimdir? Emrullah İşler hangi görevlerde bulundu? İşte tüm merak edilenler...

Emrullah İşler Nereli

EMRULLAH İŞLER KİMDİR?

Emrullah İşler 7 Ocak 1960 tarihinde Ankara'nın Kızılcahamam ilçesine bağlı Kuşcuören köyünde Abdullah ve Zeliha İşler çiftinin çocuğu olarak doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamlamasının ardından 1985 yılında Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü tefsir anabilim dalında yüksek lisansını ve doktorasını tamamladı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümünde tefsir alanında yardımcı doçent olarak çalıştı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Arap Dili Eğitimi anabilim dalında yardımcı doçent, doçent ve profesör unvanıyla görev yaptı. Kazakistan ve Suudi Arabistan'da misafir öğretim üyeliği görevinde bulundu. 2006 ve 2011 yılları arasında başbakan başmüşaviri olarak çalıştı. Gazi Eğitim Fakültesi Arap Dili Eğitimi Anabilim dalı başkanlığı yaptı.

Emrullah İşler Suudi

Artistik yüzme şampiyonu Selin Hürmeriç kimdir? Artistik yüzme şampiyonu Selin Hürmeriç kimdir?

EMRULLAH İŞLER HANGİ GÖREVLERDE BULUNUDU?

Emrullah İşler ilk defa 2011 Türkiye genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara milletvekili olarak meclise girdi. Milletvekilliği döneminde İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği (İKÖPAB) Türk Grubu Başkanlığı görevini üstlendi. Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan 61. Türkiye Hükûmetine 25 Aralık 2013 tarihinde başbakan yardımcısı olarak atandı. Bu görevini 29 Ağustos 2014 tarihine kadar sürdürdü. Dışişleri komisyon üyesi olarak görev yaptı ve İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği Başkanlığı görevinde bulundu. 14 Ekim 2014 tarihinde Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu başkanı seçildi. Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde tekrar AK Parti Ankara milletvekili seçildi. 10 Ekim 2018 tarihinde Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu başkanı olarak tekrar seçildi.

Emrullah İşler

EMRULLAH İŞLER KAÇ DİL BİLİYOR?

Emrullah İşler çok iyi düzeyde Arapça ve iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Emrullah İşler Eşi

EMRULLAH İŞLER'İN EŞİ KİMDİR?

Emrullah İşler, Ayşenur İşler ile evli olup 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: Haber Merkezi