Şarkıcı Ebru Yaşar'ın özel hayatı merak ediliyor. Peki, Ebru Yaşar kimdir? Ebru Yaşar kaç yaşında, nereli? Ebru Yaşar evli mi? Ebru Yaşar ne mezunu? İşte detaylar...

EBRU YAŞAR KİMDİR?

Gelinim Mutfakta'nın yeri yarışmacısı Yeşim Öksüz kimdir? Yeşim Öksüz nereli, kaç yaşında? Yeşim Öksüz'ün mesleği ne? Gelinim Mutfakta'nın yeri yarışmacısı Yeşim Öksüz kimdir? Yeşim Öksüz nereli, kaç yaşında? Yeşim Öksüz'ün mesleği ne?

Ebru Yaşar, 8 Ağustos 1977'de Ankara'da dünyaya gelmiştir. Eşi Necat Gülsever'dir.  Çiftin bir kız çocuğu bi erkek çocuğu olmuştur. Aslen Iğdır'lıdır. Üniversite öğrenimi için İstanbula gelmiştir. İTÜ Türk Sanat Müziği Bölümü'nden mezun olmuştur. 1995 yılının Mayıs ayında Ebru Yaşar Bu Sahilde adlı ilk albümünü Burhan Çaçan'ın şirketinden piyasaya çıkarmıştır. İkinci klip "Vurulur Düşlerim" şarkısına çekilmiştir. 1999 yılının Şubat ayında İbrahim Tatlıses'in yardımıyla Ebru Yaşar "Seni Anan Benim İçin Doğurmuş" adlı şarkısını piyasaya sürmüştür Bu şarkı Ebru Yaşar'ın ünlenmesini sağlamıştır. 

ebru yaşar 4 sene sonra yani 2003 senesinin Mayıs ayında Yaşar "Aşkımız Buraya Kadar" adlı albümünü çıkardı ve bu albümünden "Aşkımız Buraya Kadar", Yeminim Var" ve "O Değil" gibi birçok hit şarkıya imza attı. 2006 senesinin Haziran ayında Yaşar "Yeşillenirim" adlı albümünü piyasaya sürdü. Bu albüm Ebru Yaşar'ın en çok satan albümlerinden biri oldu. 27 Ekim 2008 tarihinde sanatcı İsmail YK ile düet yaptığı "Seni Seviyorum" adlı şarkıyı piyasaya çıkarmıştır. Yeni albümüyle kendinden söz ettiren Ebru Yaşar "Seviyorum Seni" albümünün ikinci klibini hareketli "Eğer" parçasının yeni versiyonuna çekti. Son Olarak Sinan Akçıl imzalı "Kararsızım" adlı şarkıya klip çeken Ebru Yaşar yeni albüm hazırlıklarına da başladı. 24 Haziran 2011 Ebru Yaşar yeni albümü "Delidir" ile müzik dünyasına dönüş yaptı. Üç dilde (Türkçe, Kürtçe ve Arapça) yorumladığı çıkış şarkısı "Delidir", üç gün içerisinde elektronik ortamda 57.000 kişi tarafından dinlendi ve izlendi.2012 yılının Haziran ayında kariyerindeki ilk single çalışması olan "Ağlayamıyorum"u yayınladı.

ebru dgfgh2013 yılının Nisan ayında "Sanat-ı Ebru" adlı albümünü piyasaya çıkartmıştır. Aralık 2014 ise sadece dijital platformlarda çıkan "Cumartesi" isimli single çalışmasını yayımlamıştır. 17 Mayıs 2017'de yeni albümü "Haddinden Fazla" çıkartmıştır. Albümün çıkış şarkısı Gülden Mutlu'ya ait "Nasıl Uyuyorsun" kliplendirilmiştir.Aynı albümün son klibi Öldüm Sahiden adlı şarkıya çekilmiştir. Daha sonra tekli single Tan Taşçı imzalı Cumartesi single çıkarmıştır  7 Temmuz 2021'de 'Sessize Aldım' isminde bir single daha yayınlamıştır.

Haber Merkezi