Şekilli, dolgun ve estetik açıdan etkileyici görünümlü dudaklara sahip olmak çoğu kişi için önemli olsa da; herkes doğuştan bu kadar şanslı değildir. Ayrıca doğuştan bu özelliklere sahip olan dudaklar da zaman içinde yaş almaya bağlı olarak hacmini kaybedebilir. Buna bağlı olarak dudakların estetik görünümden uzaklaşması gibi sorunlar doğabilir. Dudaklara daha hacimli ve şekilli bir görünüm kazandırmak için tercih edilebilecek en etkili yöntemlerden biri olan dudak dolgusu, bu aşamada devreye girer. Aynı şekilde mezoterapi zaman içinde canlılığını yitiren cilt görünümünün iyileştirilmesi için uygulanabilecek medikal estetik prosedürlerdendir. Uzman Dr. Şafak Göktaş medikal estetik prosedürler konusunda başarısı ve uzmanlığı ile dikkat çeken bir isimdir. Dudak dolgusu, mezoterapi ve diğer medikal estetik prosedürler için başvuran hastalarının doğal ve estetik açıdan tatmin edici sonuçlar almasına yardımcı olur. Siz de görünümünüzde konforlu küçük müdahalelerle etkili dokunuşlar elde etmek istiyorsanız, Uzman Dr. Şafak Göktaş’ı tercih edebilirsiniz.

Dudak dolgusu, hastanın dudaklarındaki belirli noktalara dermal dolgu maddeleri enjekte edilerek dudaklara geçici kontur ve hacim eklenmesini sağlayan bir medikal estetik prosedürdür. Dermal dolgu maddeleri doğal bir görünüm ve his kazandırır. Ayrıca dudak dolgusu pratik ve konforlu bir süreç olma özelliğine sahiptir. Dudaklara geçici dolgunluk kazandırmasının yanı sıra dudakları şekillendirerek daha genç ve çekici bir görünüm kazanmalarına yardımcı olur.

Sayfa: https://safakgoktas.com/ignesiz-mezoterapi/ 

Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu etkili ve popüler bir medikal estetik prosedürdür. Dudak dolgusu prosedürü kapsamında; dudak bölgesini dolgunlaştırmak, düzensiz ya da ince görünümlü dudaklara hacim kazandırıp şekillendirmek için dermal dolgu maddeleri enjekte edilir. Dudak dolgusu prosedüründe kullanılan dermal dolgu maddeleri geçici etki sağlar. 18 yaşının üzerinde olan ve dudak dolgusu enjeksiyonuna engel durumu olmayan herkese dudak dolgusu yapılabilir. Dudak dolgusu tedavisine uygunluk kararı yapılan değerlendirmelerden sonra her hasta özelinde verilir.

Dudak dolgusu enjekte edilecek her hastanın yapısal özelliği, cildinin önceliği ve dudaklarının mevcut durumu titizlikle değerlendirilir. Bu değerlendirme sonucu hastanın dudak dolgusu enjeksiyonu için uygun olup olmadığı kararı verilir. Hastanın uygulama sonucu ile ilgili beklentilerinin gerçeğe uygun olup olmadığı da göz önünde bulundurulması gereken unsurların başında gelir. Dudaklarda dolgunluk ve doğal bir görünüm elde etmek için, hangi noktalara ne kadar dermal dolgu maddesi enjekte edileceği belirlenir.

Dudak dolgusu enjeksiyonundan önce hedef bölgeye lokal anestezik etkili krem sürülerek etki etmesi beklenir. Dudaklar yoğun sinir ağına sahip bir bölgedir. Lokal anestezi uygulanmadan dudak dolgusu yapılması halinde, enjeksiyon acıya ve ağrıya neden olabilir. Lokal anestezi etkisi sağlanıp dudaklar uyuşunca, önceden belirlenmiş olan noktalara ve belirli dozlarda dermal dolgu maddesi enjekte edilir.

Dermal dolgu maddesi enjeksiyonunu iki dudağın eklemleriyle orta noktalara yapmak dudaklara hacim kazandırır. Enjeksiyon noktalarının belirlenmesi sırasında hastanın ağız ve dudak yapısının dikkate alınmaması ya da ihtiyaç duyulandan daha fazla miktarda dolgu maddesi enjekte edilmesi, doğallıktan ve estetik görünümden uzak sonuçlara neden olabilir.

Dudak dolgusu enjeksiyonu yapıldıktan sonra hastalar günlük yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Enjeksiyona bağlı olarak bölgede geçici kızarıklık, morluk ve şişlik meydana gelebilir. Bu tür yan etkiler uygulamayı takip eden birkaç gün içinde kendiliğinden ortadan kalkar.

Dudak dolgusu enjeksiyonundan sonra elde edilen sonuçlar her hasta özelinde değişiklik gösterebilmesine karşın genellikle kalıcılığı 6 ila 9 ay kadar sürer. Dudak dolgusunun yapıldığı kişinin yapısal özellikleri, enjekte edilen dolgu maddesinin özellikleri, dudakların mevcut durumu ve diğer etkenlere bağlı olarak kalıcılık süresi değişebilir. Dolgu maddesinin etkisinin azalmaya başlamasıyla birlikte hasta talep eder ve doktor uygunluk verirse dudak dolgusu enjeksiyonu yenilenebilir.

Sayfa:https://safakgoktas.com/dudak-dolgusu/

Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

Dudakların daha hacimli, belirgin ve estetik açıdan hoş görünümlü olması için sıklıkla uygulanan dudak dolgusu enjeksiyonu; dudak dolgusu dudaklarının kalınlığı ile ilgili memnuniyetsizliği olan kişiler arasında son derece popülerdir. Hyaluronik asit içerikli dermal dolgu maddelerinin enjeksiyonuyla gerçekleştirilen dudak dolgusu enjeksiyonu, hacimli ve belirgin hatlı dudaklara kısa sürede ve pratik bir şekilde kavuşma imkanı verir.

Dudak dolgusu enjeksiyonunda kullanılabilecek farklı özelliklere ve içeriklere sahip pek çok dolgu maddesi vardır. Ancak dudak dolgusu enjeksiyonunda çoğunlukla hyaluronik asit içerikli dermal dolgu maddelerinin kullanılması tercih edilir. Hyaluronik asit vücutta doğal olarak bulunan bir madde olduğu için dolgu maddesi olarak kullanılması herhangi bir zarara ya da yan etkiye neden olmaz. Üstelik dudaklara istenilen hacim kazandırılmış olur.

Hyaluronik asit içerikli dermal dolgu maddeleri sayesinde dudaklara daha fazla hacim, nem ve şekil kazandırmak mümkündür. İnce bir yapıya sahip olan ve gülümseyince kaybolan dudakların hacmini artırmak, yüz hatlarının dengelenmesini ve yüzün daha estetik bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Hyaluronik asit içerikli dermal dolgu maddelerinin enjeksiyonuyla zaman içinde ağız köşesinde ortaya çıkan ince çizgiler ve kırışıklıklar giderilebilir.

'Pudra Şekeri' olayıyla tanınan Kürşat Ayvatoğlu, çakar taktırdığı lüks aracını paylaştı! 'Pudra Şekeri' olayıyla tanınan Kürşat Ayvatoğlu, çakar taktırdığı lüks aracını paylaştı!

Site: https://safakgoktas.com/