Uğur Aslan kimdir? Şarkılar Bizi Söyler'in konuğu Uğur Aslan nereli, eşi kim? Uğur Aslan kimdir? Şarkılar Bizi Söyler'in konuğu Uğur Aslan nereli, eşi kim?

Oyuncu Hazal Türesan zaman zaman yer aldığı projelerle gündeme geliyor. Şimdi de dolandırılma haberi ile gündeme gelen Hazal Türesan merak konusu oldu. Televizyon ekranlarına 2008 yılında Azra karakterini canlandırdığı Unutma Beni ile başladı. Peki, Hazal Türesan kimdir, kaç yaşında, nereli? Neden dolandırıldı? İşte merak edilenlerin yanıtı...

hhh-1

Hazal Türesan kimdir?

Oyuncu Hazal Türesan, 20 Temmuz 1985'te Ankara'da doğdu. 2008 yılından bu yana dizi ve film oyuncusu olarak televizyonlarda yer almaktadır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nde Tiyatro eğitimi aldı.

Televizyon ekranlarına 2008 yılında Azra karakterini canlandırdığı Unutma Beni ile başladı. 2011 yılında Devrim Yakut ile birlikte Yeniden Başla dizisinde rol aldı. Sonrasında ise Kara Para Aşk dizisinde başrolleri Engin Akyürek, Tuba Büyüküstün ve Erkan Can ile paylaştı.

hh-1

Hazal Türesan dolandırıldı mı?

Hazal Türesan, 1 Temmuz 2022'de, kendisini bankacı olarak tanıtan şüpheli tarafından telefonla aranarak, vefat eden babasının 100 bin TL sigorta borcu olduğu söylendi. Oyuncu, bu görüşme sonrası bankadan 100 bin TL kredi çekerek, kendisine verilen IBAN numarasına parayı yatırdı. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan Hazal Türesan, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturma sonunda, kimliği belirlenen şüpheli Alperen Şanlıtürk hakkında, 'Bilişim sistemlerinin, banka veya kredi bilişim aracı olarak kullanılması suretiyle nitelikli dolandırıcılık' suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Haber Merkezi