3308 sayılı kanun nedir? 3308 sayılı yasa nedir? 3308 sayılı kanun neleri kapsıyor? 3308 sayılı kanun neleri kapsamıyor? 3308 sayılı kanun nedir? 3308 sayılı yasa nedir? 3308 sayılı kanun neleri kapsıyor? 3308 sayılı kanun neleri kapsamıyor?

Şehitkamil Belediyesi, kadınların kaliteli ve verimli zaman yaşamalarına zemin oluşturacak kurslar açmayı sürdürüyor. Şehitkamil Belediyesi Münif Paşa Aile Merkezi’nde açılan Dekoratif Ahşap Boyama Kursu, kadınlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Kurs çerçevesinde kadınlar hem eğitim görüyor hem de birbirinden güzel eserler meydana getiriyor. Haftanın 5 günü kursa gelen kadınlar, günün stres ve sıkıntısını ahşap üzerine yaptıkları desenleri boyayarak atarken, yaptıkları ürünleri satarak, aile ekonomilerine de katkı sağlıyorlar.
"Kursiyerlerimiz, zamanlarını en iyi şekilde değerlendiriyorlar"
Kursa ilişkin açıklamada bulunan Dekoratif Ahşap Boyama Kursu Öğretmeni Ayşenur Kaygun, “Okulların tatil olmasıyla birlikte Münif Paşa Aile Merkezimizde, öğrencilerimize ve velilerimize yönelik yaz dönemi dekoratif ahşap boyama kursu açtık. Öğrencilerimiz, velileriyle birlikte kursumuza gelerek, burada ahşap boyama tekniklerini öğreniyorlar. Kursumuzda atık durumda olan malzemeleri geri dönüştürerek, kullanılabilir malzeme haline getiriyoruz. Kursiyerlerimiz, burada yaptıkları ürünleri, kendileri için süs eşyası olarak kullanırken, kimi kursiyerlerimiz de yaptıkları ürünleri satarak, aile ekonomisine katkıda bulunuyor. Bunun yanında, kursiyerlerimiz burada hoş ve güzel vakit geçirerek, zamanlarını en iyi şekilde değerlendiriyorlar. Bizler de eğitmenler olarak kursiyerlerimize her türlü desteği sunmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
"Burada çok güzel etkinlikler yapıyoruz"
Kursun kendileri açısından olumlu olduğunu belirten kursiyerlerden Firdevs Polat, “Evde geçireceğim boş vaktimi kızlarımla birlikte gelip bu kursumuzda değerlendiriyoruz. Ayşenur hocamızın nezaretinde kursumuzda ahşap boyama eğitimi alıyoruz. Burada çok güzel etkinlikler yapıyoruz. Burada kızlarım için hediyelik eşyalar yapıyorum. Bunun yanında yaptığım ürünleri de satarak aile ekonomime katkıda bulunuyorum. Çok güzel bir ortamımız var, arkadaşlarımızla birlikte güzel bir aile ortamı kurmuş bulunmaktayız. Hocalarımız da bizlerle yakından ilgileniyor ve ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Bizlere bu güzel kursu açan Şehitkamil Belediyemize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
"Arkadaşlarımızla birlikte hoş ve güzel vakit geçiriyoruz"
Yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirdiğini ifade eden Ebrar Gemici, “Okulların tatil olmasıyla birlikte yaz tatilimi ahşap boyama kursuna gelerek değerlendiriyorum. Burada hocamız sayesinde yeteneklerimizi geliştiriyoruz, çok güzel eğitimler alıyoruz. Aynı zamanda burada diğer arkadaşlarımızla birlikte hoş ve güzel vakit geçiriyoruz. İleriki dönemlerde de kendimizi geliştirmek adına bu kursumuzun bizler için çok iyi bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Bu konuda, bizlere vermiş oldukları desteklerden dolayı hocamıza ve Şehitkamil Belediyemize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AW016009_02

AW016009_03
Haber Merkezi