AK Parti 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. Ankara/Etimesgut'tan aday olan Enver Demirel'in hayatı yurttaşlar tarafından merak ediliyor. Arama motorlarında, ''Enver Demirel kimdir? Enver Demirel kaç yaşında? Enver Demirel nereli? Enver Demirel ne mezunu? Enver Demirel'in eşi kimdir? Enver Demirel kaç dönemdir belediye başkanı? Enver Demirel hangi görevlerde bulundu'' soruları aratılıyor. Peki, Enver Demirel kimdir? Enver Demirel kaç yaşında? Enver Demirel nereli? Enver Demirel ne mezunu? Enver Demirel'in eşi kimdir? Enver Demirel kaç dönemdir belediye başkanı? Enver Demirel hangi görevlerde bulundu? İşte tüm merak edilenler...

Enver Demirel Kimdri

ENVER DEMİREL KİMDİR?

Enver Demirel, 1961 yılında, Etimesgut'un Aşağı Yurtçu Mahallesi'nde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Etimesgut'ta tamamladı.  Bir süre serbest muhasebecilik, mali müşavirlik yaptı, serbest ticari faaliyetlerde bulundu.

Enver Demirel Görevleri

ENVER DEMİREL'İN EŞİ KİMDİR?

Enver Demirel'in eşi İlknur Demirel'dir. Enver Demirel ve İlknur Demirel'in 3 çocuğu vardır.

Enver Demirel Eşi

ENVER DEMİREL HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

Enver Demirel, aktif siyasete, Milliyetçi Hareket Partisi’nde başladı. 1995-1999 yılları arasında Etimesgut İlçe Başkanlığı görevinde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) adayı olarak katıldığı; 18 Nisan 1999 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Etimesgut Belediye Başkanlığı’na ilk kez seçildi. 5 yıllık hizmet döneminde başarılı bir görev süresi geçirmesine, oylarını artırmasına rağmen 28 Mart 2004 seçimlerini kaybetti. Seçimi kaybettikten sonra, siyasetten uzaklaşmayarak; partisinin genel merkezinde, il ve ilçe teşkilatında görev yapmaya devam etti. 2006 yılında ilçe kongresinde yeniden Etimesgut İlçe Başkanlığı'na seçildi.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde partisi tarafından yeniden belediye başkanlığına aday gösterildi. Etimesgut halkının teveccühüyle 5 yıl aradan sonra 2. kez belediye başkanı seçildi. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde tekrar aday gösterildi ve bu göreve 3. kez seçilme başarısını gösterdi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerine MHP ve Cumhur İttifakının adayı olarak katıldı. Seçimleri kazanarak, Etimesgut'un 4. kez belediye başkanı seçildi. 

Gizem Arıkan kimdir? Gizem Arıkan kimdir?

Kaynak: Haber Merkezi