Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize illerinin iç ve yüksek kesimleri, Manisa ve Antalya’nın kuzeybatısı ile gece saatlerinden itibaren Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz’de toz taşınımı bekleniyor.

sıcak hava

Hava sıcaklıklarının güney, iç ve batı kesimlerde 2 ile 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

hava durumuu

20 Mayıs Ankara Hava Durumu: Bugün Ankara’da hava nasıl olacak? 20 Mayıs Ankara Hava Durumu: Bugün Ankara’da hava nasıl olacak?

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara:

Parçalı ve az bulutlu 23

İstanbul:

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde kısa süreli ve yerel sağanak, gece saatlerinden itibaren il geneli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 20

İzmir:

Genellikle çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı 24

Adana:

Parçalı, iç kesimleri ile Toroslar mevkii yer yer çok bulutlu 27

Antalya:

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeybatı çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

Samsun:

Parçalı, iç kesimleri yer yer çok bulutlu 22

Trabzon:

Parçalı ve çok bulutlu, , öğle saatlerinden sonra iç ve yüksek kesimleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı 19

Erzurum:

Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu 19

Diyarbakır:

Parçalı ve az bulutlu 27

Muhabir: Eren Güvendik