Bugün Antalya’da hava nasıl olacak? 3 Mart Antalya hava durumu! Bugün Antalya’da hava nasıl olacak? 3 Mart Antalya hava durumu!

Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli, Sakarya, Yalova, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Sivas, Yozgat, Kayseri, Niğde, Karaman, Sinop ve Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Akdeniz'in doğusu, Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Ordu, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Güneydoğu Anadolu, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevreleri, Van'ın güneyi ile Hatay’ın kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklenirken, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 6
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 5
İzmir: Parçalı bulutlu 11
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı 18
Antalya: Parçalı bulutlu 17
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 9
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı 2
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu (Yağışların sabah ve öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 7

Kaynak: Züleyha Kandöker Yiğit