İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya:

''Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki;
Terör eylemlerinin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için mücadelemiz kararlılıkla devam edecek!

tutuklama1

VAN’ da meydana gelen olaylar başta olmak üzere 14 İlde Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) adına Kanunsuz Sokak Eylemleri yapan 340 şüpheli, eş zamanlı olarak düzenlenen Bozdoğan-20 operasyonlarıyla yakalandı!

Şüphelilerin;
Van, Diyarbakır, Şırnak, İzmir, Mardin, Batman, Kocaeli, Antalya, Şanlıurfa, Adana, Mersin, Ankara, Bingöl ve Manisa'da:
Terör örgütü adına çöp konteynerleri ve lastikler ile yol kapatarak havai fişek, taş, EYP ve molotofkokteyli ile kanunsuz sokak eylemleri yaptıkları,
Güvenlik güçlerimize yönelik taşlı saldırıda bulundukları ve uyarılara rağmen dağılmayarak mukavemet gösterdikleri, 
Bölücü Terör Örgütünü (BTÖ) övücü slogan attıkları, 
Sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları, 
Bölücü Terör Örgütü içerisinde geçmiş dönemlerde faaliyet yürüttükleri, 
Haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Okul bahçesinde beslenen köpekler öğrenciye saldırdı! Okul bahçesinde beslenen köpekler öğrenciye saldırdı!

tutuklama2

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Van, Diyarbakır, Şırnak, İzmir, Mardin, Batman, Kocaeli, Antalya, Şanlıurfa, Adana, Mersin, Ankara, Bingöl ve Manisa İl Emniyet Müdürlüklerince BOZDOĞAN-20 Operasyonları düzenlendi. 

tutuklama-2

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.İfadelerini

Kaynak: Çağlar Bülent SANSAR