Çankaya Belediyesi Fikret Otyam Sanat Merkezi Hilal Polat'ın "Biz Beceremiyoruz Bu Love İşlerini" sergisine ev sahipliği yapıyor. 23 Aralık 2023'te açılan sergi, mitlerden ilham alınarak geçmişten günümüze aşkın acı tatlı hallerine ve geleneksel anlamına vurgu yapıyor. Eserlerinde Adem ve Havva'dan bu yana anlatılan efsanelerden hareketle aşkı yeniden yorumlayan Polat, bu değişken olguyu hem kişisel hem de evrensel bir boyutta ele alıyor.

2024 01 08 Kültür Sosyal Fikret Otyam Sanat Merkezi Biz Beceremiyoruz Bu...

Sergide klasik aşk hikayelerinin ötesinde bir bakış açısıyla oluşturulan eserler, sanatseverlere kişisel aşk deneyimlerini de hatırlatmayı amaçlıyor. Polat, bu sayede 'Biz becerebiliyor muyuz bu 'love' işlerini?' sorusu üzerinden ziyaretçilerini düşündürücü bir yolculuğa çıkarıyor.

Mansur Yavaş Pursaklar ve Akyurt'ta Mansur Yavaş Pursaklar ve Akyurt'ta

2024 01 08 Kültür Sosyal Fikret Otyam Sanat Merkezi Biz Beceremiyoruz Bu... (2) Hilal Polat, üçüncü kişisel sergisi "Biz Beceremiyoruz Bu Love İşlerini" de tüm eserlerini atık malzemelerden oluştururken geleneksel olana yönelerek çalışmalarında nakış tekniğini kullanıyor. 

2024 01 08 Kültür Sosyal Fikret Otyam Sanat Merkezi Biz Beceremiyoruz Bu... (1) 23 Ocak 2024 tarihine kadar açık olacak sergi, tüm hafta boyunca Fikret Otyam Sanat Merkezi'nde 09.00-20.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. 

Kaynak: Eren GÜVENDİK