Uzun süredir yalnız olan oyuncu Birce Akalay, kendi gibi oyuncu Hakan Kurtaş ile ilişkiye başladı. Bu gelişme sonrası Hakan Kurutaş'ın hayatı merak konusu oldu. Yurttaşlar arama motorlarında, '' Hakan Kurtaş kimdir? Hakan Kurtaş kaç yaşında, nereli? Hakan Kurtaş ne mezunu? Hakan Kurtaş hangi dizilerde rol aldı? Hakan Kurtaş hangi filmlerde rol aldı'' sorularını aratıyor. Peki, Hakan Kurtaş kimdir? Hakan Kurtaş kaç yaşında, nereli? Hakan Kurtaş ne mezunu? Hakan Kurtaş hangi dizilerde rol aldı? Hakan Kurtaş hangi filmlerde rol aldı? İşte tüm merak edilenler...

Korhan Berzeg'in eşi Angela Berzeg kimdir? Korhan Berzeg'in eşi Angela Berzeg kimdir?

Hakan Kurtaş Kimdir

HAKAN KURTAŞ KİMDİR?

Hakan Kurtaş 7 Eylül 1988 tarihinde İzmir'de doğmuştur. Lise hayatını Bursa Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuştur. Kendisinden küçük 2 erkek kardeşi vardır. Üniversiteden önce profesyonel kulüplerde basketbol oynadı.

Tiyatro'ya orta okulda ilgi duymaya başlayan Kurtaş, Lisede bu işi yapmaya karar verir. 2010 yılında DOT Tiyatrosunun Punk Rock oyununda yer alır. Daha sonra, 2010-2011 yılları arasında atv'de yayımlanan Ezel dizisinin final olan 71. bölümünde "Can Uçar" karakterini canlandırmıştır. TMC Yapım imzalı, 2011-2012 yılları arasında Kanal D ve Star TV'de yayımlanan Bir Çocuk Sevdim dizisinde "Sinan Harmangil" rolüyle asıl çıkışını yapmıştır. 2012 yılında başrolünü Hatice Aslan ile paylaştığı Vücut filminde başından trajik olaylar geçen "İzzet Gündoğdu" karakterini canlandırmıştır. Yine 2012 yılında DOT tiyatrosunun Murat Daltaban yönetmenliğindeki oyunu Beautiful Burnout/Süpernova'da bir boksörü canlandırmıştır. Rolüne hazırlanmak için uzun süre boks eğitimi almıştır. En son Esme Madra yönetmenliğindeki Meşakkat ve Karısı kısa filminde oynamıştır, bu film Akbank 9. Kısa Film Festivali'nde 'Kurmaca Kısa Filmler' kategorisinde yarışmıştır. 2013 yılında Arkadaşları Ulaş Tuna Astepe ve Efe Tunçer ile birlikte Bir Aralık adlı müzik grubu kurmuşlardır. Kurtaş bu müzik grubunda hem söz yazıp beste yapıyor, hem de gitar çalıp şarkı söylüyor. Şarkılarını da İnternet üzerinden yayınlamışlardır.

Kaynak: Haber Merkezi