BAŞKENTLİLER ALTINOK’U İSTİYOR

Başkentliler, yerel yönetimlerde birçok başarısı bulunan ve 1994,1999 ve 2004 yıllarında Ankara’da başarılı bir şekilde Keçiören Belediye Başkanlığı görevini yürüten Turgut Altınok’u tekrardan belediye başkanı olarak görmek istiyor.

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte, Ankara’da hareketlenen adaylık tartışmalarında Turgut Altınok’un ismi ön plana çıkmaya başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Keçiören Belediye Başkanlığı için ismi sık sık gündeme gelen Altınok’un hangi partiden aday olacağı ise bilinmiyor. Birçok partiden yerel isimlerin ise önümüzdeki günlerde belirleneceği konuşulurken Altınok’un Ankaralılar tarafından çok sevildiği için aday gösterilebileceği de gelen bilgiler arasında.

Keçiörenliler tarafından çok sevilen Altınok’un aday gösterilmesi halinde belediye başkanı seçileceği de belirtiliyor. Birçok aday adayın başvuru yaptığı bugünlerde Ankaralıların en çok istediği şey ise, Altınok’un yeniden aday gösterilmesidir. Aday gösterilmesi muhtemel olan Altınok’un başkentliler için yararlı bir belediye başkanı olabileceği de konuşulanlar arasında. Gözler yakın zamanda yapılacak olan partilerin aday açıklamalarına çevrilmişken, Altınok’un kim olduğunu ise sizler için topladık.

TURGUT ALTINOK KİMDİR?

Ankara’nın Balâ ilçesine bağlı Aşıkoğlu mahallesinde 1957 yılında dünyaya gelen Turgut Altınok; ilkokulu Keçiören Fevzi Atlıoğlu İlkokulu’nda, Ortaokulu ve Liseyi, Keçiören Kalaba Lisesi’nde okudu. Yüksek öğrenim için gittiği Azerbaycan da Hukuk eğitimini aldı. Türkiye – Azerbaycan ilişkilerine yaptığı katkılardan dolayı Azerbaycan Vektör Uluslararası İlim Merkezi tarafından fahri doktora payesi bulunan Turgut Altınok evli ve dört çocuk babasıdır.

ÜÇ DÖNEM BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ

Gençlik yıllarından itibaren Ülkü Ocakları’nda görev almaya başlayan Turgut Altınok henüz 25 yaşında Milliyetçi Çalışma Partisi Keçiören İlçe Başkanlığına, hemen akabinde de Ankara İl Başkanlığı ve Merkez Yürütme Kurulu üyeliklerine seçildi. 12 Eylül Darbesi’nden sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nde Genel Sekreterliğe kadar yükselen Turgut Altınok 30 Mart 1994 Türkiye yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi, Keçiören Belediye Başkanı seçildi. Daha sonraki süreçte partisinden istifa ederek 18 Nisan 1999 Türkiye yerel seçimlerine Fazilet Partisi, Keçiören Belediye Başkan Adayı olarak giren Turgut Altınok yeniden Keçiören Belediye Başkanı seçildi. 28 Şubat süreci sonucunda Fazilet Partisi’nin kapatılması ve yerine Saadet Partisi’nin kurulması üzerine Abdullah Gül önderliğindeki yenilikçi kanatla birlikte AK Parti’nin kurucuları arasında yer aldı ve 28 Mart 2004 Türkiye yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Keçiören Belediye Başkanlığına seçildi.

2009 YILINDA BÜYÜKŞEHİR ADAYI OLMUŞTU

29 Mart 2009 Türkiye yerel seçimlerinde mevcut Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek ile girdiği Büyükşehir adaylığı yarışını kaybeden Turgut Altınok partisinden gelen yeniden Keçiören Belediye Başkan adaylığı teklifini de geri çevirerek aday olmadı. 30 Mart 2014 Türkiye yerel seçimleri için adı birçok parti ile anılan Turgut Altınok yaptığı açıklama ile Büyük Birlik Partisi’nden, Keçiören Belediye Başkanlığına aday olduğunu duyurmuştur.  (Kadir GÜRHAN)

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ’NDE MÜZİK VE DANS BİR ARADA!

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470