Belediye Karanfil ve Nergis Salonu’nda gerçekleşen iftar yemeğinde Başkan Yaşar ve Eşi Azize Yaşar hemşerilerini yalnız bırakmadı.

Yenimahalle bugün Türkiye’nin gelişmiş 5’inci ilçesidir

Dualarla başlayan programda hemşerilerine seslenen Başkan Yaşar, “Hemşerilerimi Yenimahalle Belediyesi’nde bir iftar sofrasında buluşturmaktan, misafir etmekten onur duyuyorum. Yenimahalle Cumhuriyetin ilçesidir, Cumhuriyetçilerin kurduğu bir ilçedir. Ben 2009’da göreve geldiğimde Yenimahalle gelişmişlikte Türkiye’nin 180’inci ilçesiydi, geçen sene Sanayi Bakanlığı ve TÜİK’in açıkladığı rakamlarla 5’inci sıraya yükseldi. Yenimahalle bugün Türkiye’nin gelişmiş 5’inci ilçesidir. Kimseyi ayırt etmeden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları gibi herkesi eşit yurttaş olarak gördük, kanunlara saygılı olduk. Bu ülkede yaşayacaksan önce hukuka inanacaksın, yetkiyi de bu çerçevede kullanacaksın” dedi.

G V N 8596

Birbirimizin eksikliklerini tamamlayacağız

Ramazan Ayı’nın hoşgörü ve birlik ayı olduğuna da değinen Yaşar, “Ramazan Ayı birlik, beraberlik, paylaşım, hoşgörü ve kardeşlik ayıdır. Birbirimizin eksikliklerini tamamlayacağız. Biz Afyon Sandıklı’da öyle gördük, öyle yetiştik. Hiçbir zaman yalnız iftar sofrasına oturmadık; eşle dostla, komşuyla oturduk. Ramazan’da yalan yoktur, haram yoktur, kin ve nefret yoktur. İnşallah ülkemizi idare edenler de Ramazan’ın bize öğrettikleri doğrultusunda bu ülkeye hizmet ederler. Ramazan’ın sonu bayram şimdiden hepinizin bayramını kutluyor, tuttuğunuz oruçların, yaptığınız hayırların Allah katında kabul olmasını diliyorum” diye konuştu.

G V N 8620

Memleketimizin değerlerini yaşatıyoruz

Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Tuğrul Akkuş da “Bu güzel etkinliğimizin gerçekleşmesinde emeği geçen Başkan Yaşar’a teşekkür ediyoruz. Başkan Yaşar’ın Afyonlu olarak memleketimizin değerlerini ve kültürünü Ankara’da yaşatma çabamıza verdiği destek bizi mutlu etmektedir. Dernek olarak kurulduğumuz günden bu yana hem memleketimizin değerlerini yaşatmak, hem de Ankara’da yaşayan hemşerilerimizin birbirileriyle olan bağlarını güçlendirmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyoruz, düzenlemeye de devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Sandıklılar Vakfı ve Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneği Başkanları tarafından Yaşar’a plaket takdim edildi.

Yenimahalle Gençlik Merkezi'nden “Seni Çok Seviyorum” oyunu Yenimahalle Gençlik Merkezi'nden “Seni Çok Seviyorum” oyunu

G V N 8625

Kaynak: Haber Merkezi