Show TV ekranlarında yayılanan Bahar dizisinin oyuncu kadrosunda yeni bir isim dahil oldu. Bahar dizisinde ''Dora Ersoy'' karakterini canlandıracak olan Yasemin Kay Allen merak edilen isimler arasında. Yurttaşlar arama motorlarında, '' Bahar dizisi Dora Ersoy kimdir? Yasemin Kay Allen kimdir? Yasemin Allen kaç yaşında, nereli? Yasemin Allen ne mezunu? Yasemin Allen'ın sevgilisi kimdir? Yasemin Allen'ın ailesi kimdir? Yasemin Allen hangi dizilerde rol aldı'' sorularını aratıyor. Peki, Bahar dizisi Dora Ersoy kimdir? Yasemin Kay Allen kimdir? Yasemin Allen kaç yaşında, nereli? Yasemin Allen ne mezunu? Yasemin Allen'ın sevgilisi kimdir? Yasemin Allen'ın ailesi kimdir? Yasemin Allen hangi dizilerde rol aldı? İşte tüm merak edilenler...

Yasemın Allen

Bahar dizisi Dora Ersoy kimdir?

Bahar dizisinde Dora Ersoy karakterine Yasemin Allen hayat verecek. Dora Ersoy karakteri, özgür ruhlu ve aynı zamanda iş dünyasında cesur adımlarıyla ön plana çıkıyor.

Yasemın Allen Kimdir

Yasemin Kay Allen kimdir?

Yasemin Kay Allen, 10 Temmuz 1989'da, İngiliz Dudley Allen ile İngiliz asıllı Türk vatandaşı oyuncu ve şarkıcı Suna Yıldızoğlu'nun (Sonja Eady) kızı olarak Londra'da doğdu.Kaan adında bir erkek kardeşi vardır. Annesi Sonja Eady, 1974'te Türk oyuncu Kayhan Yıldızoğlu ile ilk evliliğinden sonra Suna Yıldızoğlu olarak bilinmektedir. Bu evlilikten sonra Türk vatandaşlığını kazanmıştır. Annesinin Türk vatandaşlığını alması sayesinde, Yasemin, etnik olarak Türk olmamasına rağmen Türkiye-İngiltere çifte vatandaşıdır. Yasemin Allen, %50 İngiliz ve %25 Avustralya kökenli olduğunu belirtmiştir.

Yasemin Allen, üç aylıkken ailesiyle birlikte Türkiye'ye geldi. İlköğrenimini burada tamamladıktan sonra 11 yaşında annesiyle birlikte Avustralya'ya yerleşti. Lise yıllarında sinema televizyon, drama, resim ve Japonca dersleri aldı ve kısa filmler çekti. Queensland Üniversitesinin sinema televizyon bölümünden burs kazandı. On sekiz yaşında Türkiye'ye dönüp Müjdat Gezen Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirdi.

Allen, 2008 yılında L'Oréal'in yeni yüz yarışmasında finalist oldu. Aynı yıl annesinin de yer aldığı Elif dizisinde başrol oynadı. 2010'da Kavak Yelleri dizisinde "Elena", Yerden Yüksek dizisinde ise Juliette karakterlerini canlandırdı. 2011 yılında Hayat Devam Ediyor dizisinde "Pelin Akça" rolünü üstlendi. 2013'te "Merhamet" dizisinde "Irmak Tunalı" karakterini canlandırdı. Aynı yıl N11.com adlı alışveriş sitesinin reklam yüzü oldu.

Allen, Özcan Deniz'in yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı Su ve Ateş filminde canlandırdığı Yağmur karakteriyle sinemaya adım attı. 2014'te "Defne Sultan" rolüyle Muhteşem Yüzyıl dizisinin kadrosuna katıldı. 2014 yılının Kasım ayında başlayan Şeref Meselesi dizisinin başrollerinden biri olan Sibel karakterini canlandırmıştır. 2019-2020 yılları arasında ABD-İngiltere ortak yapımı olan ve 53 ülkede yayımlanan Strike Back dizisinde Rus ajanı Katrina Zarkova karakteriyle başrolde yer almıştır.

Yasemın Allen Tv Dizileri

Yasemin Allen'ın Rol Aldığı Yapımlar

2016 46 Yok Olan

Nihat Özdemir'in oğlu Batuhan Özdemir kimdir? Nihat Özdemir'in oğlu Batuhan Özdemir kimdir?

2014 Şeref Meselesi

2014 Muhteşem Yüzyıl

2013 Merhamet-Irmak

2013 Su ve Ateş

2011 Hayat Devam Ediyor-Pelin Akça

2010 Yerden Yüksek

2009 Kavak Yelleri

2008 Elif -Elif

Kaynak: Haber Merkezi