Ünlü yapımcı Arif Keskiner hayatını kaybetti. Bu gelişme sonrası Arif Keskiner hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Yurttaşlar arama motorlarında, '' Arif Keskiner kimdir? Arif Keskiner kaç yaşında? Arif Keskiner nereli? Arif Keskiner'in eşi kimdir? Arif Keskiner'in filmleri nelerdir? Arif Keskiner'in kitapları nerelerdir'' sorularını aratıyor. Peki, Arif Keskiner kimdir? Arif Keskiner kaç yaşında? Arif Keskiner nereli? Arif Keskiner'in eşi kimdir? Arif Keskiner'in filmleri nelerdir? Arif Keskiner'in kitapları nerelerdir? İşte tüm merak edilenler...

Arif Keskiner Kimdir

ARİF KESKİNER KİMDİR?

Arif Keskiner, 1938 yılında Osmaniye^de doğdu. İlk ve ortaokulu Osmaniye’de okudu. İstanbul Sultanahmet Ticaret Lisesi’ni, ardından İstanbul Yüksek Ekonomi ve Ticaret Okulu’nu bitirdi. Askerliğin ardından bir süre arkadaşı Yılmaz Güney’le çalıştıktan sonra dört yıl Ağaoğlu Yayınevi’nin müdürlüğü görevini yürüttü. Daha sonra kitapçılık, spor yazarlığı ve İsveç’te muhabirlik, bulaşıkçılık yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra elliye yakın fotoromanın yapımcılığını, senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendi. Aynı dönemde filmciliğe başladı.

Arif Keskiner Nereli

ARİF KESKİNER FİLMLERİ

"Otobüs", "Kapıcılar Kralı", "Selvi Boylum Al Yazmalım", "Maden", "Köşeyi Dönen Adam" ve "Piyano Piyano Bacaksız" gibi filmlerin prodüktörlüğünü yaptı. "Yılanı Öldürseler" ve "Piyano Piyano Bacaksız" filmlerinin senaryo yazımına katıldı. Halit Çapın’ın "Bay Alkolü Takdimimdir" adlı hayat hikâyesinden TRT’ye üç bölümlük ilk diziyi gerçekleştirdi. Ardından beş bölümlük "Bizi Güldürenler" dizisini yaptı.

Arif Keskiner Filmleri

Steven Zhang kimdir? Steven Zhang'ın serveti ne kadar? Steven Zhang kimdir? Steven Zhang'ın serveti ne kadar?

ÇİÇEK BAR

Sıraselviler’deki yazıhanesinde, herkesin Çiçek Bar ya da Arif’in Yeri dediği, tüm sinemacıların ve sanatçıların uğrak yeri olan Sinema Sevenler Derneği Lokali’ni açtı. 

Arif Keskiner Eşi

ARİF KESKİNER'İN EŞİ KİMDİR?

Arif Keskiner'in eşi hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak: Haber Merkezi