a

Ankaralılar: Terörün arkasında küresel güçler var

Terör örgütleri tek başına hareket etmiyor! Vatandaşlar bu olayların arka planında ABD ve diğer küresel güçler olduğuna inanıyor. Bu konuda iktidarıyla muhalefetiyle tek ses halinde, terör örgütlerinin tek başına hareket etmediğini, arkasında birtakım güçler olduğunu dile getirirken, kamuoyu araştırmalarından çıkan sonuç da bunu doğruluyor.

Vatandaşlar ülkemizde yaşanan terörü terör örgütlerinin tek başına yapmadığını düşünüyor. Arkasında bir takım güçlerle hareket ettiğini söylüyor. Yapılan tüm kamuoyu araştırmalarında sorulan sorulara parti aidiyetiyle cevap veren halkımız, terör konusunda ortak cevaplar veriyor. Yani Hatta “kim bu güçler” sorusuna da benzer cevaplar veriyor. Halkımızın verdiği bu cevaplar, farklı renklere sahip olsak da söz konusu olan Vatan ve ülkemizin bekası olduğunda nasıl bir araya gelebildiğimizin en önemli göstergesi.

Konu ile ilgili Gazetemi Güçlü Anadolu muhabirleri sokağın nabzını tuttu ve, “Terör olaylarının arkasında sizce kimler var? ” sorusunu vatandaşlara yöneltti. İşte Ankaralıların bu konudaki düşünceleri:

OLAYLARIN ARKASINDA ABD VAR

Taksi şoförü G.L. ” ABD, Terör olaylarını farklı örgütler üzerinden ülkemize bir baskı unsuru olarak yıllardır kullandı ve kullanmaya devam ediyor. Yetkililer bu konuda dikkatli olmalı ve bir yol haritası çizmeli. Bu böyle gitmez. Onları can güvenliğimizi sağlamak için iktidara getirdik. Gereğin neyse bir an önce yapmalıdırlar. Yetti artık. Her gün şehit haberlerin ve masum insanların öldürülmesine seyirci kalamayız” sözleri ile tepki gösterdi.

ÜLKEMİZİ BÖLMEK İSTİYORLAR

Ev hanımı F.R. ” Bizler bu yaşananlara bir anlam veremiyoruz arkasında kim olursa olsun ama bu terör belasından bizi kurtarsınlar. Arkasında ABD olur, İngiltere olur, İsrail olur bilemem, ama Bu olayların ülkemizi bölmek için yaptıklarına inanıyorum” şeklinde yanıtladı.

HÜKÜMETİ YIKMAK İSTİYORLAR

İsmini vermekten çekinmeye bir Ankaralı Ayten S. ise, ” Şunu çok iyi biliyorum. Dış güçler bizi bölmek istiyor. Suriye’den sonra sıra Türkiye’ye geldi sözlerini duyuor ve okuyoruz. Dünyada ABD’ nin sıkıntı yarattığını sanıyorum. Kardeşim benim 3 çocuğum var. Yarın askere yollayacağım bir de oğlum var. Vatan için feda olsun ama, Bu çocukların öldürülmesine can dayanmıyor. Oyumu AK partiye verdim ve vermeye de devam edeceğim. Hükümetimizi yıkmak istiyorlar. Hükümete sesleniyorum: biz size güvendik sizde bizim can güvenliğimizi sağlayın. Gereği neyse yapın kardeşim” diye konuştu.

KÜRESEL GÜÇLER VAR

Kuaför K. D. ” Bu terör yüzünden işlerimiz durma aşamasına geldi. Genelde bana gelen müşterilerim, ” son bir iki aydır Kızılaya inmeye korkuyoruz” diyorlar. Her an bir yerde patlama olur korkusu içinde yaşıyoruz. Arkasında ABD veya küresel güçler var ve bunu benim gibi bir çok vatandaş böyle düşünüyor” şeklinde değerlendirdi.

(Gülay ATAR – Serkan DEMİRTAŞ)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Güvenli sitelerden alışveriş yapın

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.