Ankara'da hava durumuyla ilgili önemli bir uyarı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, başkent Ankara'da yarın, 23 Mayıs 2024 saat 15:00'ten itibaren kuvvetli yağışlar bekleniyor. Bu yağışlarla birlikte su baskını riski artacak ve yağış anında kuvvetli rüzgar etkili olacak.

G O L Rkbf Wc A A Hbul

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yayınladığı uyarı mesajına göre, kuvvetli yağışlar nedeniyle şehirde su baskınları yaşanabileceği, yağışın şiddetine bağlı olarak yer yer su birikintilerinin oluşabileceği belirtildi. Ayrıca, yağış anında kuvvetli rüzgarın etkisiyle ulaşımda aksamalar yaşanabileceği uyarısı yapıldı.

Keçiören'de kurban kesim hizmeti vatandaşı memnun etti! Keçiören'de kurban kesim hizmeti vatandaşı memnun etti!

Ankara'da yaşayan vatandaşlar, yarınki yağışlar öncesinde gerekli önlemleri almak için uyarıları dikkate almalılar. Su baskınlarına karşı gerekli tedbirlerin alınması, özellikle alçak kesimlerde ve dere yataklarında bulunan vatandaşların dikkatli olması önem arz etmektedir. Ayrıca, yağış nedeniyle oluşabilecek ulaşım aksamaları göz önünde bulundurularak seyahat planları yeniden gözden geçirilmelidir.

G O L Z E E Xc A E1 Ht8

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumlar, vatandaşları olası risklere karşı bilgilendirmeye ve gerekli tedbirleri almaya devam edecektir. Ankara'da yaşayanların, hava durumuyla ilgili güncel bilgileri takip etmeleri ve gerekli önlemleri almaları önemlidir.

Ankara'da yarın yaşanması beklenen kuvvetli yağışlarla ilgili gelişmeleri takip etmek için Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün ve ilgili resmi kurumların duyurularını dikkatle takip etmekte fayda vardır.

Kaynak: Haber Merkezi