Delibaş, yaptığı açıklamada, "Daha sonra bir değerlendirme yaptık ve 15 liralık fiyatın yüksek olduğuna karar verdik. Bugün itibarıyla da zammın iptali kararını aldık. Ankara simidinin satışı 10 liradan devam edecek. Gücümüz yettiğince de 10 liradan satmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Simit (1)

Mansur Yavaş 'tan Gölbaşı'nda miting gibi açılış Mansur Yavaş 'tan Gölbaşı'nda miting gibi açılış

Delibaş, simitçi esnafının fedakarlık yaptığını belirterek, Toprak Mahsulleri Ofisinden alınan un desteği ve esnafın desteklenmesi durumunda zam yapmayacaklarını vurguladı. Ham madde maliyetinin önemli olduğunu ifade eden Delibaş, maliyetlerin yükselmesi durumunda mecbur kalmadan zam yapmak zorunda olduklarını söyledi. Ayrıca, esnafın kira maliyetlerinden kaynaklı zorluklar yaşadığını ve taban-tavan fiyat uygulamasının faydalı olabileceğini belirtti.

Simit (2)

Delibaş, yaptıkları bazı açıklamaların yanlış anlaşıldığını belirterek, "Bizim bazı sözlerimiz siyasi mecraya çekilmiş, bundan dolayı da özellikle devlet büyüklerimizden özür diliyoruz. 'Bizim kendi esnaf teşkilatımız özür dilemeli.' diye söylemek istemiştik ama sözlerimiz farklı anlama çekildi. Üzdüğümüz halkımızdan özür diliyoruz." dedi.

Kaynak: Harutyun Çerme