Çocuk dostu bir Başkent için çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, birbirinden renkli etkinliklerin yer aldığı “Oynayarak Öğreniyorum Çocuk Şenliği”ne ev sahipliği yaptı. UNICEF iş birliği ile Atatürk Çocukları Parkı’nda gerçekleştirilen şenlikte Başkentli çocuklar pandomimden bando gösterilerine, Karagöz-Hacivat oyunundan konsere kadar birbirinden renkli etkinliklerle eğlenceli dakikalar geçirdi.

Mamak Kıbrıs Köyü'nde geleceğin Seymenleri yetişiyor Mamak Kıbrıs Köyü'nde geleceğin Seymenleri yetişiyor

T O Y 4962

Atatürk Çocukları Parkı, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ile UNICEF iş birliğinde 11 Haziran Uluslararası Oyun Günü kapsamında gerçekleştirilen Oynayarak Öğreniyorum Çocuk Şenliği’ne ev sahipliği yaptı.

T O Y 5000

FESTİVALİ 3 BİN 500 ÇOCUK ZİYARET ETTİ

Çocukların oyunlarla eğlendiği ve öğrendiği şenliğe aileleriyle birlikte kent genelinden 3 bin 500 çocuğun katıldığını belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Koordinatörü Tuğba Nagehan Turpçu, şöyle konuştu:

“Bugün 11 Haziran Uluslararası Oyun Günü olması sebebiyle UNİCEF ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü iş birliğinde bir festival düzenledik. Festivalimizin içeriğinde sokak oyunları, yarışmalar, sahne gösterisi ve konserlerimiz var. Festivalimizi yaklaşık 3 bin 500 çocuğumuz ziyaret etti ve gelmeye de devam ediyorlar.”

T O Y 4984

ŞARKICI ONUR EROL’UN EĞLENCELİ ŞARKILARI KONSER ALANINDA YANKILANDI

Müzisyen Onur Erol’un eğlenceli ve doyumsuz şarkıları binlerce çocuğun sesiyle konser alanında yankılandı. 

Şenlikte Ukelele Ankara’dan pandomime, Karagöz-Hacivat Oyunundan Bando Gösterisine kadar birbirinden renkli etkinlikler şenliği izlemeye gelen misafirlerle buluştu.

Kaynak: Haber Merkezi