Altındağ Belediyesi, dev bir konsere daha ev sahipliği yaptı. Altındağlılar, “Türk Sanat Müziği” konserinde bir araya geldi. Altındağ Belediyesi Koro şefi Cengiz Taşkent’in şefliğinde, birbirinden güzel eserler seslendiren koro, katılımcılara nostaljik anlar yaşattı. Konsere, Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki de katıldı. Türk Sanat Müziği’nin eşsiz parçaları, solo ve koro olarak seslendirildi. Konser salonunu dolduran Altındağlı sanatseverler, hep bir ağızdan şarkılara eşlik ettiler. Profesyonellere taş çıkaracak performanslar sergileyen Türk Sanat Müziği Korosu, katılımcılar tarafından uzun bir süre alkışlandı. 

Sanatmuzıgı Konser 2024 5 (1)

“KÜLTÜR VE SANATLA BAĞI OLAN TOPLUMLAR, HUZURLU TOPLUMLARDIR”

Sözlerine koro ekibini tebrik ederek başlayan Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, “Altındağlı vatandaşlarımız konserlere büyük ilgi gösteriyor. Altındağlıların bu ilgisi ve sevgisi bizleri memnun ediyor. Altındağlıların musikiyle, edebiyatla, şiirle, sporla ve sanatla iç içe olmasını istiyoruz. Kültür ve sanatla bağı olan toplumlar, huzurlu toplumlardır.

Ankara İl Genelinde Orman Yangınlarının Önlenmesine İlişkin Tedbirler Ankara İl Genelinde Orman Yangınlarının Önlenmesine İlişkin Tedbirler

Sanatmuzıgı Konser 2024 4 (1)

Altındağ’da kültür ve sanat faaliyetleri artarak devam edecek. Bu güzel konserde emeği geçen herkese, özellikle koro ekibimize ve şefimize teşekkür ediyorum. Kendilerini bir kez daha tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi. 

Sanatmuzıgı Konser 2024 2 (1)

“BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM”

57 yaşındaki koro üyesi Nurcan Köklü, 13 yıldır koro çalışmalarına katıldığını ifade ederek, “Türk Sanat Müziği’ne hep ilgim vardı. Sosyal faaliyetlere de katılmak istiyordum. Daha sonra Altındağ Belediyesi’nin Türk Sanat Müziği Korosu olduğunu öğrendim, ben de koroya dahil oldum. Ayrıca, Belediye’nin Halk Oyunları ekibinde de yer aldım ve gösterilere çıktım. Disiplinli bir şekilde çalışıyoruz. Koroda bir aile ortamımız var, herkes birbirine saygıyla yaklaşıyor, yardımcı olmaya çalışıyor.

Sanatmuzıgı Konser 2024 3

Beraber çeşitli etkinliklere katılıyoruz. Koroda hem güzel vakit geçiriyoruz hem de stres atıyoruz. Koro, insanın kendisini geliştirmesi için güzel bir fırsat… Bize bu imkanları sunan Altındağ Belediyesi’ne ve Başkanımıza çok teşekkür ederim. Herkese, koro ekibimize katılmalarını tavsiye ederim” ifadelerini kullandı.

Sanatmuzıgı Konser 2024 1

Kaynak: Haber Merkezi