Mamak’ta Mahallemde Hayat Var Yaz Konserleri Mamak’ta Mahallemde Hayat Var Yaz Konserleri

Ankara’dan Gazze’ye sanat köprüsü… Altındağ Belediyesi’nin ev sahipliğinde, kısa adı ANFİDAP olan Ankara-Filistin Dayanışma Platformu, Güldeste Ebru Atölyesi ve Önder Ankara Hat ve Tezhib Atölyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen “Gazze İçin Bir Damla” isimli sergi, Hamamarkası’nda bulunan Ankara Mevlevihanesi’nde ziyarete açıldı. Ankaralı sanatseverler, Hamamarkası’nda açılan sergide bir araya geldi. Gazze’de yaşanan insanlık dramına farkındalık oluşturmak ve destek olmak amacıyla hazırlanan eserler, müzayede ile satışa sunuldu. Eserler, Ankaralı sanatseverlerden büyük ilgi ve beğeni gördü. 80’e yakın el emeği eserin yer aldığı sergi, 5 gün boyunca ziyarete açık olacak.

Gazze Sergı 2024 2

“GAZZE’NİN ACISINI EBRU ÇALIŞMALARIYLA SUYA DÖKTÜK”
Ebru sanatçısı Ece Ayça Kemaloğlu, sergide 3 eserinin yer aldığını belirterek, “Sergimizde yer alan eserler satışa sunuldu. Eserlerimizin geliri Gazze’ye bağışlanacak. Bu sergide eserlerimle yer almaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Gazze’nin acısını bir nebze hafifletebilmek adına gerçekleştirdiğimiz ebru çalışmalarında, yüreğimizdeki acıları suya döktük. İçimiz kan ağlıyor. Belki bir damla olup Filistinli kardeşlerimizin yüreklerini hafifletebiliriz. Umarım bir nebze olsun faydamız olur. Filistin halkının her zaman yanındayız…” ifadelerini kullandı. 

Gazze Sergı 2024 1

“FİLİSTİN HALKININ HER DAİM YANINDAYIZ”
Gazze’ye yardım amacıyla açılan sergiye ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki ise, “Birbirinden güzel eserlerin yer aldığı sergiye Altındağ Belediyesi olarak Hamamarkası’nda ev sahipliği yapıyoruz. Sergiden elde edilen gelir Gazze’ye bağışlanacak. Gazze’de aylardır devam eden zulmün bir an evvel son bulmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bizlerin de masum Filistin halkının her daim yanında olacağımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum" dedi.

Gazze Sergı 2024 5Gazze Sergı 2024 4

Kaynak: Haber Merkezi