İstanbul Zeytinburnu’nda bulunan İYİ Parti İl Başkanlığı’na sabah karşı silahlı saldırı düzenlendi. İl başkanlığının camlarına iki kurşun isabet ettiği belirlendi. Polisin incelemesi sürerken saldırganı yakalamak için çalışmanın devam ettiği bildirildi.

Konuyla ilgili olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından yaptığı ilk değerlendirmede “Devri iktidarınızda; evime, dava arkadaşlarıma yönelen tüm saldırılar cezasız kalmıştı. Bugün de İstanbul İl Başkanlığımıza silahlı saldırı düzenlendi Recep Bey! Tehditlerini vazife bilerek üzerimize gelen kurşunları çek; eğer geleceksen, sen gel!” dedi.

RECEP BEY KORKMUYORUM

Daha sonra İstanbul İl Başkanlığı binasına giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener burada yaptığı açıklamada ise şunları söyledi:

Astrolog Nilay Dinç: Temmuz ayında tarihe damga vuracak olay yaşanacak Astrolog Nilay Dinç: Temmuz ayında tarihe damga vuracak olay yaşanacak

Öncelikle seçime bir buçuk ay kala ve Cumhurbaşkanı böyle konuşmaz. Recep Bey’in beni üçüncü tehdidi sonrası partimizin il başkanlığının üçüncü ve giriş katına kurşun isabet etti.

Türkiye bir kabile devleti olamaz. Seçime bir buçuk ay kala bir siyasi parti korkutalamaz. Biz korkmayız. Allah’tan başka bir şeyden korkmuyorum. Recep Bey korkmuyorum. Ama sen cumhurbaşkanısın ve bu ülkedeki her vatandaştan mesulsün.

Sevgili milletim bu ucube sistemi sürdüremezsiniz. Bir buçuk ay sonra seçime gideceksiniz ve bu ucube sistemi helal oylarınızla değiştireceksiniz.

YANINA MELİSA ÇAYI EKLE

Kadın seçmenlere sesleniyorum; Bir erkek siyasetçiye yapılamayan her türlü pislik bana yapıldı. Şimdi bu ucube sistemin sona ermesi için cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na ve bana oy vereceksiniz.

Recep Bey sana sesleniyorum devri iktidarında yaşamadığım şey kalmadı. 15 Mayıs sabahı inşallah güneş doğacak ve bu ucube sistem sona erecek. Sinirlerin çok bozuldu biliyorum. Yanındaki yalaka tayfasına bağıracağına bize bağırıyorsun. Sana yine tavsiye ediyorum papatya çayına devam et. Bir tavsiye daha vereceğim ama kızacaksın, yanına bir de melisa çayı ekle…”

Haber Merkezi