2024 Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerle ilgili siyasi partilerin istişareleri devam ederken gözler büyükşehirlerde kimlerin aday olacağında. Özellikle Ankara’da hangi isimlerin Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacağı merak ediliyor. AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı için kulisler hareketlendi. İsmi adaylık için konuşulan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Habertürk'e açıklamalarda bulundu.

Keçiören'de yıllarca başarılı bir belediye başkanlığı performansı sergilediğini belirten Altınok, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı mısınız?" sorusuna "Görev verilirse hazırız. Projelerimiz hazır. Ankara’yı biliyoruz. Ankaralılar bizi biliyor. Yavaş’tan sonra Ankara’ya ok gibi biri lazım" dedi.

turgut

Ankara Büyükşehir Belediyesi Beypazarı'nda yeni E-spor merkezi açtı Ankara Büyükşehir Belediyesi Beypazarı'nda yeni E-spor merkezi açtı

ALTINOK: HER KESİMDEN OY ALABİLİRİM

Altınok, AK Parti’nin adayının Ankara’da her kesimden oy alabilecek bir isim olması gerektiğini söyledi.

Altınok, "2019 yerel seçimlerinde Keçiören'de bizim her kesimden oy alabildiğimiz net bir şekilde görüldü. Ankara genelinde de ipi göğüsleyecek oyu alma potansiyelimiz fazlasıyla mevcuttur. Partimiz, ittifakımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız takdir ederse biz Ankara Büyükşehir için hazırız" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi