Malatya'nın yeni dönemdeki Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak belirlenen Sami Er, kariyerinde edindiği geniş deneyim ve başarılarıyla dikkat çeken bir isimdir. İşte Sami Er'in hayatına dair detaylar:

Sami Er (3)

Yargı dizisi Savcı İclal kimdir? Defne Kayalar kimdir? Yargı dizisi Savcı İclal kimdir? Defne Kayalar kimdir?

C31K nedir? C31K topluluğunun amacı nedir? C31K nedir? C31K topluluğunun amacı nedir?

Sami Er kimdir?

Yüksek enerjisi, geniş bir sektörel deneyimi ve şehircilik konusundaki vizyonuyla Malatya'nın geleceğine önemli katkılarda bulunmaya aday bir isim olarak öne çıkmaktadır. 15 Ocak Pazartesi günü Ankara'da düzenlenecek toplantıda açıklanacak olan belediye başkan adaylığı, Sami Er'in liderliğinde Malatya'nın daha da kalkınmasına yönelik umutları artırmaktadır.

Sami Er (2)

Sami Er kaç yaşında?

1963 yılında Malatya'da dünyaya gelen Sami Er, eğitim hayatına memleketinde başlamış ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden 1989 yılında mezun olmuştur. Üniversite yıllarında çalışarak eğitimini tamamlayan Er, mezuniyet sonrası özel sektörde mühendislik ve yöneticilik alanlarında görev almıştır.

Sami Er (1)

Sami Er çalışma hayatı?

Çalışma hayatına Ümran Boru San. Tic. A.Ş.’de Mühendislik ve Kalite Kontrol Müdürü olarak başlayan Er, ardından çeşitli projelerde Kontrol Mühendisi olarak görev almıştır. 1993 yılında İstanbul Bağcılar Belediyesi'nde mühendis olarak göreve başlayan Er, belediye bünyesinde şeflik, müdür yardımcılığı ve müdürlük gibi çeşitli kademelerde görev yaparak belediyecilik alanındaki deneyimini artırmıştır.

2004-2005 yılları arasında İstanbul Büyükçekmece Yakuplu Belediyesi'nde Fen, İmar ve Planlama Müdürlüğü görevini üstlenen Er, 2005-2008 yılları arasında İstanbul Fatih Belediyesi'nde İdari ve Mali İşler ile bazı Teknik Birimlerden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini başarıyla yürütmüştür. Bu süreçte aynı zamanda belediye iştiraki HALKTAŞ A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı üstlenmiştir.

Malatya'nın yönetiminde de etkili bir rol oynamış olan Sami Er, 2008-2011 yılları arasında Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini üstlenmiştir. Bu dönemde, İl Özel İdare ve Malatya Belediyesi iştiraki olan şirketlerin yönetiminde yer almıştır. 2011-2014 yılları arasında İstanbul Üsküdar Belediyesi'nde Mali İşler ve Yatırımlardan sorumlu Teknik Başkan Yardımcılığı görevini başarıyla sürdürmüştür.

Sami Er (1)-1

Sami Er aile hayatı?

2014–2019 yılları arasında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nda Başkan Yardımcılığı yapmış ve aynı zamanda Emlak Konut GYO'nun yönetim kurulu üyeliğini üstlenmiştir. Bu süreçte büyük ölçekli projelerde liderlik yaparak, şehir planlaması ve kentsel dönüşüm alanında önemli adımlar atmıştır.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri'nden sonra Fatih Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak atanmış olan Sami Er, evli ve dört çocuk babasıdır.

Editör: İrem Akbaş