Yıldız Tilbe konserinde tarihi mezara çıktı! Yıldız Tilbe konserinde tarihi mezara çıktı!

Arjantin’de 60 yaşında Buenos Aires Kainat Güzeli (Miss Universe) seçilerek tabuları yıkan, Alejandra Marisa Rodriguez’in kainat güzeli seçilemedi. Rodriguez, birinci olamadı ama cesareti ve güzelliğiyle yarışmaya damga vurdu.

Arjantin'in başkenti Buenos Aires'in merkezi La Plata'da yaşayan 60 yaşındaki avukat ve gazeteci Alejandra Marisa Rodriguez, hafta sonu düzenlenen Arjantin Kainat Güzellik Yarışması'nda, şehri Buenos Aires'i temsil etti.

60 Yaş Güzellik Yarışması1

Nisan ayında Buenos Aires güzeli seçilerek Miss Universe tarafından düzenlenen yarışmayı kazanan ilk 60 yaş üstü kişi olan Rodriguez, bir sonraki hedefinde başarılı olamadı. Ülkesini Kainat Güzellik Yarışması'nda temsil etme hayali kuran Rodriguez, Miss Universe Argentina'da birinci olamadı.

Rodriguez bunun yanı sıra 'en iyi yüz' kategorisini kazanarak güzellik algısının değişmeye başlamasını kutladı.

60 Yaş Güzellik Yarışması2

Yarışmadan sonra açıklamada bulunan isim, "Bu gelişmenin, yaklaşan bir değişimin ilk adımı olduğunu umuyorum. Dış güzellik her zaman ana odak noktasıdır. Güzel bir kadını seçmenin yanlış olduğunu düşünmüyorum ancak belki güzellik kavramının genişlemesi gerekiyor" dedi.

60 Yaş Güzellik Yarişması3Kainat Güzellik Yarışması'na katılmak isteyenlerin 18 ile 28 yaşları arasında olmaları gerekiyordu. Ancak 2024'ten itibaren ise üst yaş sınırı kaldırıldı. Yaşla ilgili kuralların değiştirilmesinin ardından Alejandra Marisa Rodriguez yarışmaya katılabildi.

Rodriguez sınırlamanın kaldırılmasıyla ilgili "Bu olumlu bir değişiklikti. Değişim küçük küçük ilerliyor ve ilk olma fırsatına sahip olduğum için minnettarım" diye konuştu.

 Yarışmanın birincisi ise 29 yaşındaki Magalí Benejam oldu.

Kaynak: Haber Merkezi