Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2023 Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi'ni duyurdu. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) oturumları 17-18 Haziran tarihlerinde yapıldı. YKS başvuru sürecinin sona ermesinin ardından, gözler geç başvuru sürecine çevrildi. Peki, YKS geç başvuruları ne zaman başlayacak ve geç başvuru ücreti ne kadar olacak? 2023-YKS için milyonlarca üniversite adayı sınav tarihlerini beklemeye başladı. ÖSYM tarafından uygulanan sınavın geç başvuru tarihleri 27 Mart - 3 Nisan 2023 arasında alınacak.

2023 YKS TARİHLERİ

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS), 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde yapılacaktır. 17 Haziran 2023'te Temel Yeterlilik Testi (TYT) yapılacak, 18 Haziran 2023'te sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacaktır.

Milli Eğitim Bakanı Özer:  “Öğretmenlerimiz her türlü şartlarda çalıştı” Milli Eğitim Bakanı Özer: “Öğretmenlerimiz her türlü şartlarda çalıştı”

DEPREM BÖLGESİNDEKİ İLLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Deprem bölgesinde bulunan 4 ilde YKS sınavı yapılmayacak. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde deprem nedeniyle YKS yapılmayacak. Adaylar istedikleri illeri tercih ederek sınava girebilecekler."

Buna göre; YKS sınavı, deprem bölgesindeki Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde yapılmayacaktır.

Haber Merkezi