Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı sonuçları bugün açıklanıyor. 2 Nisan'da 77 ilde gerçekleştirilen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı sonuçları ÖSYM tarafından duyuruldu. Kara, Deniz, Hava Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları'nda eğitim görmek isteyen askeri öğrenci adayları, "2023 MSÜ sonuçları açıklandı mı? Nasıl ve nereden öğrenilir" sorularına yanıt aramaya başladı. Öte yandan ÖSYM'nin tercih ve kayıt sürecine ilişkin açıklama ve duyuruları takip ediliyor. İşte ÖSYM MSÜ sonuçları sorgulama ekranı ve konu ile ilgili tüm merak edilenler...

MSÜ sınav sonuçları için geri sayım sona erdi. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı sonuçlarının ÖSYM tarafından açıklandı. MSÜ sınav sonuç sorgulama sayfası ziyaret ediliyor. İşte MSÜ sınav sonuçları sorgulama ekranı...Peki MSÜ sonuçlarına nasıl bakılır 2023?

MSÜ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 
MSÜ sınavı 2 Nisan tarihinde tamamlandı. MSÜ sonuçları 27 Nisan tarihinde yani bugün adayların erişimine açıldı. Adaylar online olarak sonuçlarını sorgulayabilecek.

MSÜ SINAV SONUÇLARINA NEREDEN BAKILACAK? 
MSÜ sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. MSÜ sınav sonuçlarına adaylar, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden sonuçlarına erişim sağlıyorlar.

MSÜ BÖLÜMLERİ 
Kara Harp Okulunda, Subay Diplomasının yanı sıra; Mühendislik (Endüstri ve Sistem, Elektronik, Makine, İnşaat, Bilgisayar, Harita), İşletme, Kamu Yönetimi, Sosyoloji ve Uluslararası İlişkiler lisans programlarında ulusal ve uluslararası denkliği/geçerliliği olan lisans diploması da verilmektedir.
Kara Harp Okulunda; Piyade, Tank, Topçu, Hava Savunma, Kara Havacılık, İstihkâm, Muhabere, Ulaştırma, İkmal, Bakım, Personel, Maliye, Harita sınıflarından subay yetiştirilmektedir. Kara Havacılık sınıfındaki öğrenciler helikopter ve uçak pilotu olmaktadırlar. Harbiyelilerin bütün ihtiyaçları (yeme, yatma, giyim, harçlık, eğitim-öğretim, vb.) devlet tarafından karşılanmaktadır.
Hava Harp Okulunda; Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği dallarında lisans düzeyinde akademik eğitim, askeri eğitim ve özendirici uçuş eğitimi verilmektedir.

MEB, YKS'ye hazırlanacak meslek liselilere "Akademik Destek Programı"nı başlatıyor MEB, YKS'ye hazırlanacak meslek liselilere "Akademik Destek Programı"nı başlatıyor

Bilgisayar Mühendisliği
Elektronik Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği
Havacılık ve Uzay Mühendisliği
Askeri Bilimler
Beşeri ve Sosyal Bilimler
Temel Bilimler
Yabancı Diller
Beden Eğitimi Ve Spor

Haber Merkezi