a

Yeter ki onursuz olmasın aşk

Doksanlarda ortaokulda olanların çoğunun bildiği bir sistem vardır. Anket defteri. Hoşlanılan çocuğa verilip kimden hoşlanıyorsun sorusuna senden denmesinin beklendiği ve cevabın daha çok ünlü bir manken olduğu hayal kırıklığı yaşadığımız o defter. Amacımız sadece hoşlandığımız çocuktan bilgi almaktır ama kimden hoşlandığımız belli olmasın diye bütün sınıfa defteri doldurması için vermişizdir.
Sevdiği şarkıcı, gitmek istediği ülkeler, büyüdüğünde ne olmak istiyor sorularının cevabına göre ortak ilgi alanı oluşturmaya çalışan platonik aşkın pençesinde kıvranan çocuklar olduğumuz karanlık çağlarda anket defterleri bize ışık tutmuştu.
Büyüdüğümüzde ise artık anket defterleri yoktu ve doğrudan ben senden hoşlanıyorum demek zorunda kaldık.
Ya da hoşlandığımızı söyleyemiyor sosyal medya hesaplarındaki tüm paylaşımlarına like atarak ‘i like you’ demeye çalışıyorduk.
Ama birine ondan hoşlandığımızı söylediğimizde aldığımız cevaplar anket defterlerindeki kadar masum olamayabiliyordu.
Bende senden hoşlanıyorum ama ilişkilere inanmıyorum, çok yoğunum ilişkiye vaktim yok ,farklı şehirlerde ilişki yürütmek çok zor kapı komşumuz olsan daha farklı olabilirdi gibi cevaplar alabiliyorduk.
Levent Yüksel’in şarkısında dediği gibi Geeel Sokağıma Geel
Penceremi Aç Yatağıma Gel
Hadi Hazırım
Yeter ki Onursuz Olmasın Aşk
Ölürüm Yoluna ölürüm de Yine
Boyun Eğmem
Yakarım Dünyayı Uğruna Ama
Sana Eğilmem
Öyle Sınırsız Öyle Derin
Öyle Çok Severim Ki Korkarsın
Kuruyup Çöle Dönsem de
Pare Pere Olsam da yenilmem diye cevap vermekte onurlu davranıp yolumuza devam etmekte bizim elimizdeydi.
Hoşlandığınızı söylediğinizde aldığınız bu ve benzeri cevaplar, Ferhat’ın Şirin için dağları delecek boş vakti olduğunu, mecnunun çöl mesafesini umursamadan aşkının peşinden koştuğunu ve keremin aslıyla sevgili olabilmek için tüm Anadolu’yu sazıyla gezdiğini düşünürsek bahane olabilir ki bana kalırsa öyledir.
Kendinizi sevdiğiniz kişinin bahanelerine ikna etmek yerine onun söylediklerinin bahane olduğuna ikna eder ve uzak durursanız belki daha onurlu davranmış olabilirsiniz.
Söyledikleri çok iyi bir ihtimalle doğruysa da sizin için aşmakta olduğu çöldeki selfie’sini paylaşması an meselesidir ve o selfie’e like atar, hem onurlu olmanın hem de oda benden hoşlanıyorum tadını çıkarabilirsiniz.
Onurlu ve destansı ilişkiler yaşamamız dileğiyle.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Otobüsler tehlikelidir

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.