Yenimahalleliler “Gençlik Şenliği”ne akın etti Yenimahalleliler “Gençlik Şenliği”ne akın etti

Yenimahalle’nin küçük ilçe sakinleri, Yenimahalle Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı doyasıya kutladı. Sabah saatlerinde resmi törenlerle başlayan bayram coşkusu, gün içinde düzenlenen çocuk şenlikleriyle tavan yaptı.

Yenimahalle Çocuk Sesleri (1)

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen Çocuk şenliklerine; CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım, Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcıları Yaşar Neslihanoğlu, Erhan Aras, Ferudun Güngör, Ebru Sarıdoğan, Naki Demir,siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, STK Temsilcileri ve aileleriyle birlikte minik ilçe sakinleri de katıldı.

Yenimahalle Çocuk Sesleri (6)

“Sizler için çalışmaya kararlıyız”

Çocukların bayram sevincine ortak olan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “23 Nisan bizim varoluş bayramlarımızdan biridir. Demokrasiye geçişimizin ilk adımıdır. Bizler, sizlerin iyi yetişmesi için Yenimahalle’de çalışmaya devam ediyoruz, kararlıyız. Sizleri ne kadar iyi yetiştirir geleceğe hazırlarsak Türkiye’nin geleceği de o kadar aydınlık olacaktır. Yenimahalle Belediyesi olarak parklar, spor alanları, kültür merkezleri yaparak sanata, kültüre ve eğitime yatırım yapıyoruz. Bunlar geleceğe daha iyi hazırlanabilmeniz, üretken, çalışkan, sorgulayan, çağdaş bir nesil olmanız için verilen hizmetlerdir. Biz daha huzurlu, daha mutlu daha farkında bir toplum olma hayaliyle yola çıkıyoruz” diye konuştu.

Yenimahalle Çocuk Sesleri (3)

Dolu dolueğlence

Yenimahalle Kent orkestrası sanatçılarından Coşkun Koyuncu ve PırılayPekpak’ın söylediği çocuk şarkılarıyla başlayan şenliklerde; Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu’nun 9-10 yaş minkler grubu da Van yöresine ait gösterileriyle büyük beğeni topladı.Miniklere dünya klasiklerinden kitaplar hediye edildi. YENİMEK Sanat Atölyelerinde gün boyu yüz boyama, ebru, resim, seramik çalışmaları yapan çocuklar, palyaçolar ve animasyonlarla kahkaha atarken düzenlenen yarışmalarla da heyecanlı anlar yaşadı.

Yenimahalle Çocuk Sesleri (4)

Kaynak: Haber Merkezi