Serenay Sarıkaya'nın annesi kim? Ümran Seyhan kimdir? Ümran Seyhan nereli, kaç yaşında? Ümran Seyhan ne iş yapıyor? Serenay Sarıkaya'nın annesi kim? Ümran Seyhan kimdir? Ümran Seyhan nereli, kaç yaşında? Ümran Seyhan ne iş yapıyor?

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan üst kademe kamu yöneticiliklerine atama kararları 'de yayımlandı.

Karar göre, eski Erzurum Valisi Okay Memiş, dün yayımlanan yayımlanan valiler kararnamesiyle Edirne Valiliği'ne atanan Yunus Sezer'in yerine  Başkanı olarak atandı.

Okay Memiş Kimdir?

1970 yılında Giresun´un Piraziz İlçesinde doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1992 yılında Ordu Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

Sarıyahşi/Aksaray, Genç/Bingöl, Orta/Çankırı Kaymakamlığının ardından, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nde 2002-2013 yılları arasında sırasıyla; Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Kısa bir süre İçişleri Bakanlığı'nda Hukuk Müşaviri olarak çalıştıktan sonra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Başdanışmanı olarak görev yaptı. 2016-2018 yılları arasında Gümüşhane Valisi olarak görev yaptı.

27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2018/202 Sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Erzurum Valisi olarak atandı.
İyi derecede İngilizce bilen Okay Memiş, evli ve iki çocuk babası.