Türkiye gündemini Mayıs ayında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri oluşturuyor. 6’lı Masa’nın ortak aday çıkaramaması ile gözler İYİ Parti’nin hangi ismi cumhurbaşkanı adayı çıkaracağına çevrildi. Peki sosyal medyada cumhurbaşkanı adayı olarak ismi sıklıkla geçen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu kimdir?

Yavuz Ağıralioğlu 1 Şubat 1972’de Trabzon’un Çaykara ilçesinde dünyaya gelmiş Türk siyasetçi ve İYİ Parti eski sözcüsüdür.

1 Şubat 1972'de Trabzon'un Çaykara ilçesinin Eğridere köyünde doğdu. İlk, orta, lise öğrenimini Yozgat'ın Sorgun ilçesinde tamamlayan Yavuz Ağıralioğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. 1995-1997 yıllarında Nizâm-ı Âlem Ocakları Genel Başkanlığı; Muhsin Yazıcıoğlu'nun genel başkanlığı döneminde Büyük Birlik Partisi MKYK üyeliği ve genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2011 yılında BBP genel başkanlığına aday olmuştur. 2011 yılından itibaren Türkiye İnisiyatif Merkezi Başkanlığını yürütmektedir.

Mayıs 2018'de İYİ Parti'ye katılmış, 2018 Türkiye genel seçimlerinde İYİ Parti İstanbul milletvekili seçilmiş, ayrıca Temmuz 2018'den Temmuz 2019'a dek İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekilliği görevini de yürütmüştür. 2019-2020 yıllarında İYİ Parti Sözcüsü ve 2020-2022 yıllarında ise Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı olarak görev yapmıştır.

Özel hayatı

Kütahya iftar ve sahur vakti saat kaçta? Kütahya İmsakiye Takvimi... Kütahya iftar ve sahur vakti saat kaçta? Kütahya İmsakiye Takvimi...

Evli ve 3 çocuk babasıdır.