Yavuz Ağıralioğlu’nun açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. Peki, gündemdeki isim Yavuz Ağıralioğlu kimdir? İşte merak edilenler...

YAVUZ AĞIRALİOĞLU KİMDİR?
Siyasetçi ve İYİ Parti sözcüsü olan Yavuz Ağıralioğlu, 1 Şubat 1972'de Trabzon'da doğdu. İlk, orta, lise öğrenimini Yozgat'ın Sorgun ilçesinde tamamlayan Yavuz Ağıralioğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur.

YAVUZ AĞIRALİOĞLU'NUN SİYASİ HAYATI
1995-1997 yıllarında Nizâm-ı Âlem Ocakları Genel Başkanlığı, Muhsin Yazıcıoğlu'nun genel başkanlığı döneminde Büyük Birlik Partisi MKYK üyeliği ve genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

Mayıs 2018'de İYİ Parti'ye katılmış, 2018 Türkiye genel seçimlerinde İYİ Parti İstanbul milletvekili seçilmiş, ayrıca Temmuz 2018'den Temmuz 2019'a dek İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekilliği görevini de yürütmüştür. 2019-2020 yıllarında İYİ Parti Sözcüsü ve 2020-2022 yıllarında ise Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı olarak görev yapmıştır.

YAVUZ AĞIRALİOĞLU KAÇ YAŞINDA, EVLİ Mİ?
50 yaşındaki Ağıralioğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

NE OLMUŞTU?

6'lı koalisyonun aday belirleme toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkan İYİ Parti masadan kalktı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Kumar masası, noter masası" gibi ithamlarla eleştirdi, "Bu masada olmayacağız." dedi. Akşener, Türkiye tarihinde görülmemiş büyüklükte bir kaosa sahne olan 72 saatlik krizin ardından 6'lı koalisyona döndü. Kendi deyimi ile, partisini 'Sıtma'ya razı etti. Bu durum İYİ Parti içindeki ülkücü kanadı rahatsız etti. Bu isimlerden en öne çıkanı ise 'İYİ Parti'nin vicdanı' şeklinde anılan İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu oldu. Ağıralioğlu sessizliğini bozdu, "Rencide edildik, İYİ Parti'nin gardı düştü. Hiçbir şey olmamış gibi değil benim kalbim." dedi..

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisini ve Genel Başkan Meral Akşener'i eleştirdi. Ağıralioğlu yaşananlardan memnun olmadığını belirterek dün partisinin grup toplantısı öncesi şunları söyledi:

"25 yılda yemediğimiz küfürleri 3 günde yedik. Bizden bir özür dileyen oldu mu, Hayır. Yaşananları telafi eden oldu mu, Hayır. Sonra da çıkıp istişareden, müzakereden söz ediyorlar. Bunu kabul etmemiz söz konusu değil."

Ağıralioğlu'na bu açıklamaları soruldu. ODA TV'nin haberine göre Ağıralioğlu bir kez daha ifadelerine sahip çıktı, "İtirazlarım var sadece. O süreçte yaşadıklarımla ilgili hasbihal ettim. Arkadaşlar da bunu haberleştirip istifa edecek dediler. İYİ Parti'nin rencide edildiğini, genel başkanımızın hakarete uğradığını düşünüyorum. Partimizin içinde yaşadığımız durumla ilgili sordular söyledim." dedi..

Modric milli takımı bıraktı mı? Luka Modric kimdir? Modric milli takımı bıraktı mı? Luka Modric kimdir?

Ağıralioğlu yaşananların İYİ Parti'ye zarar verdiği görüşünü savunurken, "İYİ Parti'nin siyasi gardı düştü. Hiçbir şey olmamış gibi değil benim kalbim." dedi.

Ağıralioğlu son olarak ise şunları söyledi: Biz masadan kalkmadık. Bunun rencide ettiğini söyledim. Bunu söylemeye hakkımız yok mu! Biz masanın kurucu iradesini temsil ediyoruz.

Haber Merkezi