a

Tuna: Çevreyi hor görürsek geleceği zor görürüz

Atık pil toplama kampanyalarıyla şehrin birçok yerine geri dönüşüm kutuları yerleştiren Sincan Belediyesi’ne Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği (TAP)’nden ödül.
Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği (TAP) yetkililerinden ödülü alan Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, “çevreyi hor görürsek geleceği zor görürüz” dedi.

Çevreci anlayışın yaygınlaştırılmasına katkı sağlayan ve geri dönüşümde yapmış olduğu çalışmalarla öncü olan Sincan Belediyesi’ne bir ödül daha geldi. Atık pil toplama kampanyalarıyla şehrin birçok yerine geri dönüşüm kutuları yerleştiren Sincan Belediyesi’nin bu duyarlı tutumuna, çevre gönüllüleri sessiz kalmadı. Belediyesi bir yılda 2 ton 660 kilo atık pil toplamıştı. Böylece diğer belediyeleri geride bırakan Sincan Belediyesi’ne hassasiyetlerinden ötürü plaket verildi.

Dernek yönetimi, Başkan Tuna‘yı ziyaret ederek ödülünü verdi. Yapılan geri dönüşüm kampanyalarından memnuniyetlerini dile getiren çevre gönüllüleri, hassas tutumu nedeniyle Başkan Tuna’ya teşekkür etti.
2 TON 660 KİLO PİLİN GERİ DÖNÜŞÜMÜ SAĞLANDI
Yaşanabilir bir dünya anlayışı ile ilçedeki okullara, kamu hizmet binalarına ve muhtarlıklara atık pil toplama kutuları yerleştiren Sincan Belediyesi, son 1 yılda 2 ton 660 kilo atık pilin geri dönüştürülmesini sağladı. Aynı zamanda okullarda bilinçlendirme çalışmaları yapan Sincan Belediyesi bu yıl 50 okulda 25.000 öğrenciye eğitim verme hedefinde.
ATIK PİL GETİRENE ÖDÜL
Kampanya, özellikle ilkokullarda pil makineleri sayesinde yoğun ilgi görüyor. Bu pil makineleriyle öğrenciler bir pil karşılığında bir hediye alıyor. Böylece öğrenciler hem eğleniyor hem de atık pil konusunda farkındalık kazanıyor.
ÇEVREYİ HOR GÖRÜRSEK GELECEĞİ ZOR GÖRÜRÜZ
Geri dönüşüm çalışmalarına vatandaşın gösterdiği duyarlılık için teşekkür eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “ İleriyi düşünerek geri dönüşüm için çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bizim önceliğimiz çevremiz. Unutulmamalıdır ki çevreyi hor görürsek geleceği zor görürüz” diye konuştu.

(Demet ŞEN)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Plaka hırsızları iş başında

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.