Kanal D ekranlarında yayınlanacak Taş, Kağıt, Makas dizisi büyük bir merakla bekleniyor. Dizinin oyuncu kadrosu yurttaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, Taş Kağıt Makas Umut kimdir? Ekin Koç kimdir? İşte detaylar...

Ekin Koç Kimdir

TAŞ KAĞIT MAKAS UMUT KİMDİR?

Ekin Koç’un hipertimezi hastalığına (hipertimezi:sıradışı hafıza yeteneği) sahip olan Umut karakterine hayat verecek.

Taş Kağıt Makas dizisinin oyuncuları kim?  Taş Kağıt Makas dizisinin oyuncuları kim? 

Taş Kağıt Makas Fecir kimdir? Burak Yörük kimdir? Taş Kağıt Makas Fecir kimdir? Burak Yörük kimdir?

Taş Kağıt Makas Alev kimdir? Serra Arıtürk kimdir? Taş Kağıt Makas Alev kimdir? Serra Arıtürk kimdir?

Ekin Koç1

EKİN KOÇ KİMDİR?

Ekin Koç, 1992 yılında Antalya’nın Alanya ilçesinde doğdu. Lise öğrenimini Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi'nde tamamladı. Yükseköğrenim için İstanbul'a giderek İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümünde öğrenim gördü. Üniversite yıllarında Akademi 35 Buçuk Sanat Evi'nde Altan Gördüm'den oyunculuk eğitimi aldı.

Oyunculuk kariyeri Sana Bir Sır Vereceğim (2013-2014) adlı fantastik dizide rol alması ile başladı. Bu dizideki ''Tilki'' karakteri ile tanındı. Dizi, 29 bölüm yayınlanmıştır. Dizi oyunculuğuna Benim Adım Gültepe (2014) dizisiyle devam etmiştir. Dizi, 8 bölüm sürmüştür. 14. Osmanlı padişahı I. Ahmet'i canlandırdığı Muhteşem Yüzyıl Kösem (2015) dizisiyle ekranlarda boy göstermeye devam etmiştir. Koç, dizide 26 bölüm yer almıştır. Hayat Sırları (2017) dizisinde "Burak Özer" karakteriyle başrolde yer almıştır. Dizi, 11 bölüm yayınlanmıştır. "Nuri Pamir" karakterini canlandırdığı Bozkır (2018), Koç'un ilk digital projesidir. Dizi, BluTV'de 10 bölüm olarak yayınlamıştır. 2020 yılında Büyük Selçuklu Sultanı Ahmet Sencer'i canlandırdığı Uyanış: Büyük Selçuklu dizisiyle çok takdir edilmiştir. Koç, dizide 34 bölüm yer almıştır. ABD'de yayınlanan Succession'a konuk olarak, "Kadir" karakterini canlandırmıştır.

Taş, Kağıt, Makas Ekin Koç

Rol aldığı ilk sinema filmi, Neslihan Atagül ile başrolleri paylaştığı Senden Bana Kalan (2015) idi. Sinemada daha sonra Kurban Said'in Ali ve Nino eserinden uyarlanan Ali ve Nino filminde "Mehmed" karakterini, Bizim İçin Şampiyon (2018) filminde Halis Karataş'ı canlandırdı. Ferit Karahan'ın yönettiği Okul Tıraşı, Emin Alper'in yönettiği Kurak Günler filmlerinde başrol oynadı.

2021 yılında yayın hayatına başlayan Ay Yapım imzalı Üç Kuruş dizisinde Efe Tekin karakteriyle başrolde yer aldı. Dizi, 28 bölüm yayınlanmıştır.

Mert Fırat'ın annesi Necla Fırat kimdir? Mert Fırat'ın annesi Necla Fırat kimdir?

2022 yılında Cannes Film Festivali'nde başrolünde yer aldığı Okul Tıraşı, Kurak Günler ve Büyük Uçuş filmleriyle boy gösterdi.

Taş Kağıt Makas dizisinin konusu ne? Taş Kağıt Makas dizisinin konusu ne?

Taş Kağıt Makas dizisinin fragmanı yayınlandı! Taş Kağıt Makas dizisinin fragmanı yayınlandı!

Taş Kağıt Makas dizisinin oyuncuları kim?  Taş Kağıt Makas dizisinin oyuncuları kim? 

Taş Kağıt Makas Harun kimdir? Ozan Güven kimdir? Taş Kağıt Makas Harun kimdir? Ozan Güven kimdir?

Kaynak: Haber Merkezi