Sincan Belediyesi Yenikent ve Çimşit kurban pazarlarında tüm hazırlıklarını tamamladı. Pazar alanlarında temizlik yapıldı, eksiklikler giderildi, modern kurban satış ve kesim alanları oluşturuldu. Kurbanlıkların pazarlara getirilmesiyle satışlar başladı.

Çimşit Ve Yenikent Kurban Pazarları (1)

Ekipler Tam Kadro Sahada

Sincan Belediyesi ekipleri vatandaşların bayram sürecini huzur içinde geçirmesi için sahada tam kadro çalışıyor.

Kurban Satış ve Kesim Alanlarında ilaçlama Kurban Satış ve Kesim Alanlarında ilaçlama

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden 10 veteriner, kurban pazarlarında vatandaşa hizmet veriyor. Veteriner hekimler hayvanların sağlık durumunu kontrol ediyor, vatandaşı ve esnafı bilgilendiriyor.

Çimşit Ve Yenikent Kurban Pazarları (3)

Zabıta ekipleri kurban pazarlarında 7/24 denetim yapıyor. Pazarların dört bir köşesine yerleştirilen kameralarla vatandaşların güven içinde alışveriş yapması sağlanıyor. Sinek ve haşerelere karşı ilaçlama yapılıyor, temizlik çalışmaları Sincan Belediyesi ekiplerince yürütülüyor.

Çimşit Ve Yenikent Kurban Pazarları (4)

Pazar alanlarında besicilerin ve vatandaşların kullanabilmesi amacıyla kantin, mescit, çay ocağı, duş ve tuvaletler Sincan Belediyesi tarafından tesis edildi. Ayrıca kurbanlık hayvanların sağlıklı bir şekilde su ihtiyacını karşılamak için her çadırın başına musluk konuldu.

Bunların yanında kaçan kurbanlık hayvanların yakalanması için Sincan Belediyesi bünyesinde ‘’Kurban Yakalama Ekibi’’ oluşturuldu.

Kaynak: Haber Merkezi