300.000 m2’lik alanıyla bataklıktan cennet bahçesine dönüştürülen Sincan Park ziyaretçi akınına uğruyor. Çocuklar devasa oyun parkında gönüllerince eğleniyor, yeşillikler arasında uçurtma uçuruyor. Aileler piknik yapıyor, çocukların mutluluğuna ortak oluyor. Parkın resmi açılışı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda gerçekleşecek.

 Sincan Park 22

Oyun Parkında Çocuklar Gönüllerince Eğleniyor

Başkent'te KPSS Genel Tekrar Kampı Başkent'te KPSS Genel Tekrar Kampı

Çevre dostu enerji sistemleriyle donatılan Sincan Park’ı hem aileler hem çocuklar çok sevdi. İçerisinde büyük bir oyun parkı bulunan Sincan Park’ta çocuklar oyuncakların keyfini çıkarıyor. Kimi uçurtma uçuruyor, kimi bisiklet sürerek spor yapıyor. Aileler de çocukların heyecanına ortak oluyor, yeşillikler arasında piknik yapan aileler yürüyüş yaparak bahar mevsiminin tadını çıkarıyor.

Sincan Park 4

7’den 70’e herkese hitap eden Sincan Park’ta mesire yerleri, gençler için halı saha, basketbol, voleybol, tenis sahaları, bisiklet ve yürüyüş yolları, mescit, büfe gibi vatandaşların spor yapabileceği ve ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanlar mevcut.

Sincan Park 3

Açılışı 19 Mayıs’ta Yapılacak

Gecesi ve gündüzüyle ayrı güzel olan Sincan Park’ın resmi açılışı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda gerçekleşecek. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, “Muhteşem dönüşüm hikayesine yakinen şahitlik etmek isteyen tüm Ankaralıları 19 Mayıs’ta Sincan Park'ın açılışına bekleriz.” sözleriyle vatandaşları davet etti.

Kaynak: Haber Merkezi