Ankara’nın Dikmen’i tarih oldu Ankara’nın Dikmen’i tarih oldu

Sincan Belediyesinde özel çocuklara at ile terapi. Sincan Belediyesi özel çocukların gelişimi için imkanlarını seferber ediyor. Polatlar Sokak Hayvanları Bakımevi Rehabilitasyon Merkezinde özel çocuklar hipoterapi ile tedavi ediliyor. Aileler uygulamadan memnuniyetlerini dile getirirken, çocuklar can dostlarımızla keyifli vakit geçiriyor.1-242

Sincan Belediyesi Polatlar Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi sevimli dostlarımıza yuva olmanın yanında özel çocuklar için tedavi amacıyla da kullanılıyor.

Özel çocukların gelişimi için çalışma yapan Sincan Belediyesi, merkezde at binme parkuru hazırladı. 2 İngiliz, 1 Arap atı ve 2 midilli getirilerek eğitmenler eşliğinde terapiye başlandı. Merkeze gelen özel çocuklar atlara binerek hem keyifli vakit geçiriyor; hem de at üstünde egzersiz ile beden kaslarını çalıştırıyor. Midilli atlara binerken mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklar, diğer can dostlarımızı da yakından tanıma fırsatı yakalıyor.2-200

“Oğlum burada çok mutlu”

Merkezde kaliteli zaman geçirdiklerini ifade eden anne Ferdane Sezgin, “Oğlum hayvanlar ile güçlü bir bağ kurdu. Çok mutlu oluyor buraya geldiği zaman, arkadaşlarına ve akrabalarına anlatıyor buranın nasıl bir yer olduğunu. İki yıldır devamlı geliyoruz ve hayvanlara karşı sevgisi güzel. Ata bindiğini sürekli anlatıyor.” ifadelerini kullandı.

7 yaşındaki Asım ise annesiyle beraber merkezde olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyerek, “Öğretmenlerime çok teşekkür ederim beni buraya getirdikleri için. Ata binmeyi çok seviyorum.” dedi. 

Haber Merkezi