Serhan Asker internette en çok araştırılan isimler arasında yer alıyor. Arama motorlarında''Serhan Asker kimdir? Serhan Asker kaç yaşında, nereli? Serhan Asker mesleği nedir?'' soruları aratılıyor. Peki, Serhan Asker kimdir? Serhan Asker kaç yaşında, nereli? Serhan Asker mesleği nedir? İşte tüm merak edilenler...

33659_b

Serhan Asker 1974 yılında Hatay'da doğdu ve 47 yaşındadır. Lise eğitimine kadar Gaziantep'te yaşamıştır. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. Almanya'da Siyaset Muhabirliği alanında yüksek lisans yapmıştır.

Gazetecilik mesleğine 1995 yılında Milliyet Gazetesi'nde başlamıştır. 2000 yılında TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanlığı'nda politika muhabiri olarak televizyon haberciliğine başlamıştır.

2004 yılında Türk Siyaset tarihinin Ekonomi Bakanı olan Kemal Derviş'in 18 aylık görevini anlatan Krizden Çıkış ve Çağdaş Sosyal Demokrasi kitabını yazmıştır. 2008 yılında RTGD tarafından haber alanında televizyon Oscar ödülü ile ödüllendirilmiştir.

Hüseyin Yücel kimdir? Hüseyin Yücel kimdir?

Haber Merkezi