Selin vurduğu Şanlıurfa'da temizlik işçisi Ömer Zaman'ın cansız bedenine ulaşılmasıyla kentte hayatını kaybedenlerin sayısı 18'e yükseldi. Adıyaman'da da 2 kişi yaşamını yitirirken, toplam can kaybı 18'e çıktı. Öte yandan kapıplar aranmaya devam ediyor.

1-21

Sigara dumanı orucu bozar mı? Elektronik sigara orucu bozar mı? Sigara dumanı orucu bozar mı? Elektronik sigara orucu bozar mı?

Kahramanmaraş depremlerinde büyük hasar alan Şanlıurfa ve Adıyaman'ı bu kez de sel felaketi vurdu.Selde arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgeden bir acı haber daha geldi. Arama kurtarma ekipleri, Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde sel sonucu bodrum katı suyla dolan bir alışveriş merkezinde 1 kişinin cansız bedenini buldu.

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 18'YE YÜKSELDİ
Sel nedeniyle Şanlıurfa'daki can kaybı 16'e yükseldi. Adıyaman'da da 2 kişi yaşamını yitirirken, toplam can kaybı 18ye çıktı.

4-18

ANNE KIZI ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Sağanak sonrası ilçe merkezinden geçen derenin dün taşması sonucu kaybolan kişilerin bulunması için aralarında Mersin Sahil Güvenlik Su Altı Arama Kurtarma, polis dalgıç, jandarma arama kurtarma, AFAD, UMKE ve itfaiye ekiplerinin bulunduğu yaklaşık 500 kişilik ekip görev yapıyor. 

SURİYE UYRUKLU 5 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILMIŞTI
Dün Şanlıurfa İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin Veysel Karani Mahallesi'nde yürüttüğü çalışma sırasında Yavuz 12 Apartmanı'nın bodrum katında Suriye uyruklu olduğu anlaşılan 5 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı.

5-19

VATANDAŞLARA "EVLERİ BOŞALTIN" ÇAĞRISI
Şanlıurfa Valiliği, devam eden sağanak nedeniyle dere ve kanal yataklarına yakın evlerde ikamet eden vatandaşları, evlerini boşaltması konusunda uyararak, gerekmedikçe evlerinden ve güvenli alanlardan ayrılmamalarının önem arz ettiği belirtildi.

2-19

ŞANLIURFA'DA EĞİTİME VERİLEN ARA UZATILDI
Şanlıurfa Valiliği, şiddetli sağanak nedeniyle eğitim öğretime yarın da ara verildiğini duyurdu. Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Şiddetli sağanak yağışın beraberinde getirdiği olumsuzluklar sebebiyle ilimizdeki tüm okul kademelerinde eğitim öğretime 17.03.2023 tarihinde 1 gün ara verilmiştir. Kamu kurumlarındaki hamile/engelli/kronik rahatsızlığı olan kamu görevlilerimiz de idari izinli sayılacaktır." ifadeleri kullanıldı. Şanlıurfa'da sağanak nedeniyle eğitim öğretime dün ve önceki gün de ara verilmişti.

Haber Merkezi