Silivri’de tutuklu bulunan Seçil Erzan ile Dilan Polat dilekçe vererek aynı koğuşu istedi. Talepleri kabul edildi ve ikisi aynı koğuşa alındılar.

Eski banka müdürü Seçil Erzan, son olarak Fatih Terim’in de müşteki olarak eklendiği spor dünyasından ünlü isimlerin de aralarında bulunduğu 29 kişiyi ‘özel fon’ adı altında dolandırdığı iddiasıyla 14 aydır Silivri’deki Marmara Kapalı Cezaevi İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunuyor. Tek kişilik hücrede kalmak istemeyen Erzan, “dolandırıcılık” ve “kara para aklama” suçlarından tutuklanan sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşler ile aynı koğuşa konulmuştu. Nihal Candan’ın sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmesinin ardından psikolojisi bozulan Bahar Candan’ın, Seçil Erzan ile tartıştığı iddia edilmişti. Bunun üzerine Seçil Erzan ile Bahar Candan’ın koğuşları ayrılmıştı.

BU DURUMDAN MEMNUNLAR

Konuyla ilgili Hürriyet’e açıklama yapan Seçil Erzan’ın avukatı Bülent Aybirdi şunları söyledi: “Müvekkilim ile Dilan Polat, bayram tatilinden önce, yaklaşık bir haftadır aynı koğuşta kalıyorlar. Dilan Polat kız kardeşi tahliye olduktan sonra tek kalınca, müvekkilimle karşılıklı olarak cezaevi yönetimine dilekçe vererek aynı odada kalmak istediklerini söylediler. Talepleri uygun bulundu. Müvekkilim, Dilan Polat ile aynı odada kalmaktan hoşnut durumda. Morali gayet iyi. Dilan Polat ile aralarında herhangi bir sıkıntı yok. Bu durum ikisi için de çok iyi oldu. Birlikte vakit geçiriyorlar, sohbet edip dertlerini paylaşıyorlar. Müvekkilim, cezaevinde genellikle önümüzdeki celse görülecek duruşma öncesi notlar hazırlıyor. Okumak için kitaplar istiyor.”

İrfan Can Kahveci ikinci kez baba oldu! İrfan Can Kahveci ikinci kez baba oldu!

KOĞUŞLARI YAN YANAYDI

Seçil Erzan ile Dilan Polat’ın koğuşu yan yanaydı. Hava almak için çıktıkları avluda ve aileleriyle görüş günlerinde birbirleriyle selamlaşıyordu. İkisi de koğuşta yalnız kalmak istemedikleri için beraber kalmak istediler. Cezaevi yönetimine de dilekçe vererek birlikte aynı koğuşta kalmak istediklerini belirttiler. Cezaevi yönetimi de Seçil Erzan ile Dilan Polat’ın bu talebini kabul ederek ikisini aynı koğuşa aldı.

Kaynak: Haber Merkezi