AKP'li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın milletvekilliği adaylığı AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan kararla netlik kazandı. AKP'li Ağrı Belediye Başkanı seçilen Savcı Sayan, 2023 Genel Seçimlerinde milletvekili adayı olmak için Ağrı Belediye Başkanlığından istifa etti. Sayan’ın hangi ilden aday listesine gireceği ise henüz netlik kazanmadı. Yeni gelişmelerin ardından arama motorlarında, "Savcı Sayan kimdir? Savcı Sayan kaç yaşında? Savcı Sayan evli mi? Savcı Sayan'ın çocuğu var mı?" soruları aratılıyor. Peki, Savcı Sayan kimdir? Savcı Sayan kaç yaşında? Savcı Sayan evli mi? Savcı Sayan'ın çocuğu var mı? İşte tüm merak edilenleri sizin için derledik. 

Gelinim Mutfakta sunucusu Nursel Ergin kim? Gelinim Mutfakta sunucusu Nursel Ergin kim?

KİMDİR?

1971 yılında 24 çocuklu bir ailenin 12. çocuğu olarak Ağrı Tutak'da doğdu. İlk öğrenimini Tutak'da, Orta öğrenimini Muş Malazgirt'de, Lise öğrenimini Tutak Lisesinde okul birincisi olarak tamamlamıştır. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Eğitim Fakültesi'nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlayıp, çeşitli okullarda öğretmenlik yapmıştır.

GÖREVLERİ

İlçe Gençlik Kolu, İl Gençlik Kolu ve Genel Merkez Gençlik Kolları (1996-2000) MYK üyeliği görevlerinde bulunmuştur. İlçe Başkanlığı ve Ağrı il Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Doğu ve Güney Doğu Anadolu yörelerinde Töre cinayetleri, Kadınların Eğitimleri konularında çeşitleri çalışmaları mevcuttur. Savcı Sayan, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti Ağrı Belediye Başkan adayı oldu.

EVLİ Mİ?
Tarım ve inşaat sektörüyle uğraşan Savcı Sayan, evli ve bir çocuk babasıdır.

Haber Merkezi