Sakıb'ın Köşkü internette en çok araştırılan bilgiler arasında yer alıyor. Arama motorlarında, ''Sakıb'ın Köşkü nerededir, nasıl gidilir? Sakıb'ın Köşkü tarihi nedir? " soruları aratılıyor. Peki, Sakıb'ın Köşkü nerededir, nasıl gidilir? Sakıb'ın Köşkü tarihi nedir?  İşte tüm merak edilenler…

Sakıb'ın Köşkü: HaleplibahçeMahallesi 2372. Sokak No:7/A Eyyübiye/ŞANLIURFA

Neredeyse Sıradan Bir Aile dizisinin konusu ne? Neredeyse Sıradan Bir Aile dizisinin konusu ne?

Adeta bir açık hava müzesi olan Şanlıurfa’da turizme ve tarihi alanlara yönelik birçok çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi, tarihi bir mekân olan Sakıbın Köşkünü gastronomi ve cazibe merkezine dönüştürüyor.
Tarihi Haleplibahçe havzasında bulunan Sakıbın Köşkü; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları ile tarihi dokusu korunarak, gelen yerli ve yabancı konuklar için tam donanımlı bir alana dönüştürülecek.

Yeşil alanların daha yoğunlukta kullanılacağı Sakıbın Köşkü içerisinde; Şanlıurfa’ya özgü yemeklerin verileceği yeme içme alanları, gelin damat fotoğraf çekim alanları, kır düğünü tarzında nikâh kıyma bölümü, çocuklar için oyun gurupları ve 22 araçlık otopark yer alacak.

Tarihi alanın belirli bir bölümünde yapılacak olan Gastronomi Merkezinde gelen konuklara Şanlıurfa’ya özgü damak lezzetleri sunulurken bir yandan da yemek hazırlama atölyesi ile bu yemeklerin yapılış serüveni gösterilecek.

Haber Merkezi