Olay, dün akşam saatlerinde Afyonkarahisar- İzmir karayolu Akören beldesi girişinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Türkiye’de çok sayıda şubesi bulunan "Köfteci Yusuf" adlı restoranın Afyonkarahisar şubesinin asma tavanı içerisinde müşterilerin bulunduğu esnada çöktü. Göçükte bazı müşteriler tavan parçalarının altında kaldı. Olay sonrası çevredekilerin haber vermesiyle bölgeye jandarma, 112 acil servis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen ekipler hızlı bir şekilde yaralananları hastaneye kaldırdı. Can pazarının kurulduğu olayda 7’si hafif 11 kişi yaralandı.

Mahzen-49 operasyonlarında 30 şüpheli yakalandı! Mahzen-49 operasyonlarında 30 şüpheli yakalandı!

Yaralıların tedavilerinin ardından taburcu edildikleri öğrenilirken, olayın hemen ardından çekilen fotoğraflar ise yaşanan durumun vahametini ortaya koymaya yetti. Fotoğraflarda tavandaki alçıpan ve demir malzemeler ile birlikte elektrik kablolarının tamamının masaların üzerine düştüğü görülüyor.

Restorna Çöktü

Firmadan açıklama yapılmadı!

Olay sonrası itfaiye ve jandarma tarafından başlatılan inceleme devam ederken, yapılan ilk tespitlerde olayın tavan yapılırken kalitesiz malzeme kullanılması ve belirtilen projeye aykırı hareket edilmesi ihtimal üzerinde duruluyor. Olayın kesin nedeninin ise hazırlanacak rapordan sonra belli olacağı kaydedildi. Öte yandan, 45 ilde şubesi bulunan Köfteci Yusuf isimli firmadan ise olayla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: İHA