Ramazan ayı için geri sayım sürerken emekli bayram ikramiyesine ilişkin sorgulamalar artış gösteriyor. Emekliler ne kadar bayram ikramiyesi alacaklarını merak ederken "Emekli Ramazan Bayramı ikramiyesi ne kadar?" sorusu gündeme geldi. 2023 Emekli Ramazan Bayramı ikramiyesi hakkında merak edilenleri haberimizde bir araya getirdik. İşte emekli Ramazan Bayramı ikramiyesi son ve güncel durum.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Ramazan ve Kurban bayramı olmak üzere senede iki kere verilen bayram ikramiyeleri için araştırmalar yoğunlaştı. Geçtiğimiz yıl iki bayramda da emekliye 1100 TL ikramiye verildi. Peki yeni yıl için yeni miktar açıklaması yapıldı mı? Bu yıl Emekli Ramazan Bayramı ikramiyesi ne kadar, kaç TL olacak? İşte konuyla ilgili merak edilen güncel bilgiler...

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramında yapılan ikramiyee ödemeleri 1100 lira olarak yapılıyor. 2023 yılında geçerli olacak emekli bayram ikramiye tutarları belli olmadı.

EYT'LİLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALABİLECEK Mİ?

EYT yasa teklifi 28 Şubat günü MEclis'ten geçti. Yasa yürürlüğü girdikten sonra 1,7 milyon işçi, 89 bin esnaf ve 496 bin memur olmak üzere toplam 2,2 milyon kişinin hemen emekli olabileceği açıklanmıştı.

Kanuna göre, emeklilere Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda 1.100 TL bayram ikramiyesi ödemesi yapılıyor. Bu yıl Ramazan Bayramı 21 Nisan gününe denk geldiği için, mart ayında emeklilik dilekçesi verenler, Nisan ayında 1.100 lira bayram ikramiyesinden yararlanabilecekler.

Ramazan boyunca et fiyatları sabitlendi! Et fiyatları ne kadar oldu? Ramazan boyunca et fiyatları sabitlendi! Et fiyatları ne kadar oldu?